Монолитные лестницы

Сходи з монолітного залізобетону є самонесучими конструкціями і можуть мати дві точки кріплення (перша і остання сходинка). Вага монолітних сходів набагато більше, ніж у металевих аналогів, а тим більше — сходів з дерева. У випадку з дерев’яними і металевими сходами можуть застосовуватися додаткові опори, а от бетонні сходи, як правило, у нас найкращі монолитные лестницы. позбавлені такої можливості. Все це говорить про те, що до процесу будівництва монолітних сходів треба ставитися дуже відповідально. Давайте розглянемо три основні етапи зведення сходів.

1. Зведення опалубки. Опалубка дерев’яна форма, в яку буде заливатися бетон. Процес зведення опалубки займає 70-80% загального часу будівництва. Опалубних матеріалом є брус, фанера, кріплення і т. д. Вимоги до опалубки дуже високі, якісна монолітні сходи повинна мати похибку у виготовленні не більше 3 мм. Варто відзначити, що без правильного робочого проекту і величезного досвіду майстрів — це практично неможливо.

2. Армування сходів. Металевий каркас сходів — запорука надійності і довговічності. Тільки правильна схема армування і грамотна збірка каркаса дає можливість отримати монолиную сходи з величезним запасом міцності.

3. Укладання бетону. Бетон повинен укладатися в опалубку за один підхід, дуже важливо добре вібрувати суміш. Краще всього замовити якісний заводський бетон з дрібним наповнювачем, це дає можливість уникнути раковин і отримати виріб, який досить просто витягнути тонким шаром шпаклівки.