Баня

«Який день паришся — в такий день не старишся», — ця народна мудрість могла бути творінням як коваля, так і аристократа. Адже повагу до банних традицій слов’яни проявляли вже безліч століть назад, не дивлячись на статус або стан. Баню споконвіку цінували за її унікальну здатність зцілювати недуги, знімати втому не тільки тіла, але також і духу. Детальніше на https://vsedlyabany.ru/.

Цілюща дія поєднання гарячого повітря і контрастних водних процедур було відомо з дуже давніх часів і слов’янським народам, і скандинавським. А вправні майстри банної справи, здатні як створити справжню лазню, так і правильно її протопити, підготувати все для візиту відвідувачів, користувалися в суспільстві тих років особливими привілеями.

Північні народи традиційно вважають, що ніщо так не зможе зберегти богатирське здоров’я і бадьорість духу, як хороша сауна — в країнах Скандинавії мода на лазневі процедури завжди була актуальна, в силу кліматичних умов цієї місцевості.

Що ж стосується наших, слов’янських територій, то в якийсь момент процес розвитку цивілізації, нові технології на час потіснили баню, і вона втратила свою колишню популярність. Але все повертається до витоків: останнім часом зацікавленість людей традиційними, перевіреними століттями методами оздоровлення стрімко зростає одночасно зі зростаючою тягою до всього справжнього, природного, органічного. І в сучасному суспільстві разом з модою жити за містом у власному приватному будинку зведення власних невеликих саун і лазень стає з кожним роком все актуальніше.

Обладнання для лазні та сауни: в чому полягає вся відмінність?
У культурах банного обмивання слов’янських і скандинавських народів є принципова відмінність, яке полягає в різному мікрокліматі. Тобто, співвідношенні температури і вологості в парильні. Класична лазня-це температура 60-80°С і багато вологої пари. А фінську сауну характеризує сухий пар в поєднанні з більш високою температурою, що доходить до 100-110°С.ці фактори необхідно враховувати при виборі обладнання для саун і лазень.

Багато досвідчених банщики стверджують, що різниця на цьому не закінчується — стилістичні відмінності також можна знайти в атрибутах і аксесуарах, характерних для цих процедур і носять суто етнічний характер. Але є і помилкові твердження: наприклад, в корені невірно вважати, що для фінських саун необхідно використовувати виключно хвойні породи деревини, а для лазень — листяні.

 1

Добавить комментарий