Біг для схуднення – запорука відмінної фігури

Якщо ви поставили собі за мету схуднути, пам’ятайте, що одними лише дієтами тут не обійтися. Результат такого схуднення вас навряд чи порадує: жир, звичайно, піде, а от красивих обрисів фігура не придбає. Тому обов’язковою частиною «похудательной» програми повинні стати фізичні навантаження. І для цього зовсім не обов’язково купувати дорогий абонемент у фітнес-клуб, запасатися хитромудрим спортивним інвентарем. Досить спортивного костюма і кросівок, адже одним із найбільш ефективних для схуднення є звичайний біг.

Користь бігу для схуднення
Чому ж біг так ефективний для схуднення? Під час бігу прискорюється обмін речовин, виходить велика кількість енергії, активно починають спалюватися калорії. Також під час бігу кров збагачується киснем, що сприяє більш активній роботі всіх органів і тканин. Якщо регулярно займатися бігом, ви зможете зміцнити м’язи, підтягти фігуру, поліпшити самопочуття, виглядати молодше і привабливіше.

Правила бігу для схуднення
Не варто очікувати від бігу миттєвого ефекту. Пам’ятайте: це не диво-дієта, і втратити 10 кілограмів за тиждень вже точно не вийде. Але якщо ви будете займатися регулярно, то вже через місяць занять результат буде добре помітний і перевершить ваші очікування.

Перш ніж почати бігати, потрібно привчити організм до фізичних навантажень. Не варто бігати через силу, коли у вас щось болить. Починайте з малого: якщо ви зовсім не займалися спортом до цього, слід почати з піших прогулянок в активному темпі, поступово збільшуючи їх тривалість. Якщо ви страждаєте ожирінням, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем: можливо, для вас буде протипоказаний біг.

Для бігу важливо вибрати відповідне місце. Постарайтеся, щоб воно було подалі від автотраси, брудних і запилених місць. Краще, якщо це буде парк, стадіон, лісова стежка. Бажано уникати асфальтного покриття, віддаючи перевагу ґрунтовому, з невеликими спусками і підйомами.

Новачкам варто починати з 15-хвилинної пробіжки в середньому темпі. Це не буде виснажувати організм і викликати втому, але запустить процес спалювання калорій. Бігайте спочатку 2-3 рази в тиждень, через деякий час – через день, а коли звикнете, робіть регулярні щоденні пробіжки тривалістю близько години.

Найбільш ефективним вважається біг для схуднення, під час якого чергуються пробіжки в повільному темпі на довгі відстані і невеликі забіги в прискореному темпі. Це дає більш відчутний результат для схуднення.

Природно, спочатку буде нелегко: м’язи почнуть нити, доведеться боротися з лінню і втомою. Але цей етап потрібно перетерпіти: біг для схуднення увійде в звичку і навіть стане в радість. А позитивний ефект, видимий неозброєним поглядом, надихне вас на продовження занять.

До речі, варто відзначити, що під час бігу, як і під час усіх спортивних занять в організмі виробляється серотонін – так званий «гормон щастя». Поетом біг зарядить вас ще і відмінним настроєм.

Кілька корисних рекомендацій
Слід врахувати кілька важливих моментів, які допоможуть отримати максимальну користь з бігу.

Коли біжите, потрібно стежити за диханням, особливо під час переходу в більш активний темп. Якщо дихати неправильно, користі від таких занять буде мало.
Не поспішайте відразу переходити на високу швидкість. Швидко – не означає ефективно. Набагато важливіше, щоб ви відчували себе комфортно і зручно. Вибирайте оптимальний для вас темп.
Пробуйте різні види бігу: на короткі або довгі дистанції, біг або біг з перешкодами. Визначте, який з них найбільш вам подобатися.
Зверніть увагу на екіпіровку. Не варто економити на взутті: від цього залежить комфорт і самопочуття, а також ефективність занять.
Виберіть оптимальний для вас час бігу. Декому зручніше здійснювати пробіжки по ранках, деяким – ввечері. Вважається, що для схуднення найбільш ефективні вечірні пробіжки – не раніше, ніж через 2 години після прийому їжі.