Билеты на самолет Санкт-Петербург — Москва

У наш час високих швидкостей і великого обсягу інформації люди звикли цінувати швидкість і комфорт. Пасажирські перевезення також не відстають: потяги стають швидше і пропонують кращий сервіс, а літаки літають частіше, залишаючись самим швидким транспортом. І якщо для великих відстаней літак знаходиться поза конкуренцією хоча б по швидкості, то питання одноосібного лідерства пасажирських авіаперевезень між Санкт-Петербургом і Москвою залишається відкритим. Поїзд і літак Санкт-Петербург – Москва можна порівняти і за швидкістю, і за рівнем комфорту, і за ціною. У нас найкращій билеты на самолет Санкт-Петербург — Москва.

На вибір того чи іншого транспортного засобу впливає кілька факторів. Розглянемо кожен з них, щоб зрозуміти, у чому плюси потяги і літаки з Москви в Санкт-Петербург. Для найбільш наочного і адекватного порівняння варто вибрати три способи сполучення між двома столицями: поїзд «Сапсан», поїзд «Гранд Експрес» і літак Санкт-Петербург – Москва.

Порівняння цін
Зрозуміло, кожен з трьох учасників порівняння пропонує різний рівень сервісу, тому і ціни на різні класи салонів літаків або купе поїздів також відрізняються.

Так, компанія «Аерофлот» продає найдешевші авіаквитки Москва – Санкт-Петербург в середньому за 2 600 рублів, а найдорожчі – за 38 000 рублів.

Купити місце в «Сапсана» коштує від 2 900 рублів за економічний клас обслуговування до 43 000 за квиток в окремому відсіку вагона першого класу.

Поїзд «Гранд Експрес» пропонує своїм пасажирам 10 різних класів обслуговування від купе із середньою ціною 3 300 рублів до вагона «Гранд Імперіал», купе в якому коштує 29 000 рублів. Варто звернути увагу, що це двомісне купе, тому при подорожі вдвох одне місце буде коштувати всього 14 500 рублів. До того ж у цю вартість входить трансфер автомобілем бізнес класу.

Але порівнювати тільки ціни без розуміння таких речей, як комфорт і швидкість подорожі, не можна.

Хто швидше?
Варто визнати, що вже неправильно вважати літак Санкт-Петербург – Москва самим швидким способом пересування з однієї столиці в іншу. Для цього є кілька причин:

Потрібно враховувати час трансферу в аеропорт. У Петербурзі дорога з центру міста без пробок займе не менше 40 хвилин. У Москві на Аероекспрес можна дістатися від центральних вокзалів до будь-якого аеропорту не більше ніж за 45 хвилин.
Необхідність прибувати в аеропорт заздалегідь. Реєстрація закінчується за 30 хвилин до вильоту, але бажано бути на аеровокзалі не менш ніж за 50 хвилин.
Таким чином, швидкий переліт між двома столицями займає 1,5 години, а з урахуванням додаткових тимчасових витрат – як мінімум 3,5 години.

Поїзд «Сапсан» дозволяє добратися з центру Петербурга в центр Москви в середньому за 4 години. І це без сумніву зручно.

Приватний потяг «Гранд Експрес» пропонує абсолютно інший вимір часу. Поїздка на ньому відбувається вночі, коли можна не витрачаючи робочий час насолоджуватися неперевершеним комфортом. «Гранд Експрес» вирушає в 23.40, а прибуває до 8.50. Час, проведений в комфортному сні, ніяк не можна назвати витраченим на дорогу.