Чи є різниця між замороженими і свіжими фруктами і овочами

Раніше вважалося, що заморожені фрукти і овочі являють собою меншу поживну цінність порівняно з їх свіжими аналогами, і що корисні вітаміни і мінерали руйнуються під час процесу заморожування. Проте стаття опублікована на веб-сайті «The Guardian» підкреслює, що сьогоднішні нові методи від бланшування до флеш-заморожування значно покращують збереження поживних речовин у заморожених овочах і фруктах.
У статті також зазначається, що свіжі продукти теж втрачають поживні речовини. Згідно з цією статтею деякі овочі, такі як зелений горошок втрачають трохи більше 50 відсотків вітаміну С за перші 24-48 годин після збору.
Крім того, в цій статті цитуються кілька досліджень, які вказують, що вміст поживних речовин у заморожених і свіжих продуктах не можуть так сильно відрізнятися як вважалося раніше. Наприклад, дослідження, проведене дослідниками з Каліфорнійського університету показало, що деякі заморожені продукти можуть виявитися корисніше, ніж свіжі. В рамках цього дослідження, дослідницька група вивчила і цінувала поживну цінність восьми різних заморожених і свіжих овочів і фруктів включаю брокколі, кукурудзу, моркву, шпинат, горох, квасоля, полуниці і чорниці. Результати не показали істотних відмінностей в поживної цінності між свіжими і замороженими продуктами.
Дослідники також відзначили, що в замороженої кукурудзи, квасолі і чорниці було більше вітаміну С, порівняно зі свіжими продуктами. Крім того в замороженої броколі був більш високий рівень рибофлавіну ніж у свіжої брокколі. Однак у свіжому горосі було більше рибофлавіну, ніж у замороженому горосі. Крім того експерти не спостерігали суттєвої різниці між замороженими і свіжими овочами та фруктами з точки зору змісту волокна. Кількість основних корисних мінералів, як кальцій, магній, залізо і цинк не відрізнялося між замороженими та свіжими продуктами.
Експерти по-різному оцінюють свіжі та заморожені продукти
Дослідження, проведене вченими з Інституту харчових досліджень, також показало, що заморожені продукти дійсно можуть містити більше поживних речовин, ніж їх свіжі колеги, оскільки свіжим продуктам відводитися до двох тижнів, щоб їх придбати і приготувати. Крім того, дослідники відзначили, що зелена квасоля через 16 днів вже втратила 45 відсотків своїх поживних речовин. Дослідження також показало, що кольорова капуста втратила 25 відсотків своїх поживних речовин за той же період, в той час як садовий горох втратили до 15 відсотків, а моркву до 10 відсотків.
«Наявність поживних речовин у свіжих овочах починає зменшуватися з кожною хвилиною, як тільки їх зібрали. Це означає, що до того часу, як тільки вони в кінцевому підсумку опиняться на вашій тарілці, ми отримуємо не всю рослинну користь, як може здаватися», каже дієтолог доктор Сара Шенкер.
«Консервовані та заморожені овочі (з низьким вмістом натрію), які купуються і надходять в їжу, можуть бути набагато більш економічними для людей, які намагаються з’їсти здорову їжу за обмежений бюджет. Багато мої клієнти намагаються пильно спостерігати за своїм харчуванням. Я пропоную моїм клієнтам вибирати місцеві сезонні фрукти і овочі, щоб отримати найбільшу кількість поживних речовин за долар.
Це дійсно міф, що здорове харчування коштує більше грошей. Наприклад, фрукти і овочі можуть бути набагато дешевше, ніж закуски і оброблені харчові продукти, і ваше тіло буде вдячне вам за це в довгостроковій перспективі… Я пропоную швидко готувати їжу, щоб зберегти поживні речовини. Наприклад, мікрохвильова піч або пар будуть кращими методами, ніж кипіння. Деякі живильні речовини, такі як вітамін C, вважаються теплолабильными, що означає, що поживні речовини може вилуговувати у воді, тому, чим швидше ви можете приготувати, тим краще», сказав Емі Джемісон-Петонис, дієтолог і колишній представник Академії харчування і дієтології.