Чому потрібно пити воду і як привчити себе до «нормі»

Про те, що нам потрібно пити воду, і як можна більше, в один голос твердять і медики, і косметологи. Ми, звичайно ж, про це знаємо, але далеко не кожен слід цього простого правила збереження здоров’я і краси.

Кожна людина в середньому повинна випивати в день 8 склянок чистої негазованої води. Якщо ж є схильність до зайвої ваги, до цієї кількості треба додати ще один додатковий стакан або навіть два. Також варто пити більше води, якщо ви займаєтеся спортом.

Бажано, щоб вода була холодною, це сприяє її швидкому всмоктуванню. До того ж, холодна вода допоможе вам спалити більше калорій.

Вода – еліксир здоров’я
Чому ж так потрібно пити воду? Ще з шкільної програми з біології ми знаємо, що тіло людини складається на 43-75% з води (в залежності від віку, кількості жирової тканини і т. д.). Людина може прожити 4-8 тижнів без їжі, але без води «протягне» максимум 10 днів.

Вода – головний «постачальник» поживних речовин і кисню в клітини і органи нашого тіла. Вона розчиняє солі і поживні речовини, допомагаючи їм засвоюватися. Також це незамінний засіб очищення, виведення шлаків, «відходів» обміну речовин. Вода звільняє нас від отруйних речовин.

Ще одним аргументом, чому потрібно пити воду, є її здатність запобігати сечокам’яну хворобу. Адже якщо в сечі буде збільшуватися концентрація деяких солей, це загрожує формуванням каменів у нирках. А вода «розбавляє» цю концентрацію.

Особливо актуально вживання великої кількості води в жаркий час року, оскільки вона запобігає отримання сонячного удару, будучи найважливішим фактором регулювання температури тіла. Коли ми потіємо, таким чином, тіло отримує «охолоджуючий» ефект. А якщо води недостатньо, в регуляції температури відбувається збій.

Нестача води в організмі викликає підвищення тиску. Щоб запобігти втраті рідини організм реагує стисненням судин, ось тиск підвищується. Це також може посилити захворювання серцево-судинної системи, якщо такі є.

Пити воду потрібно також для краси шкіри. Вода сприяє очищення клітин шкіри, ми виглядаємо молодше і здоровіше.

А ще вода – відмінний засіб для боротьби із зайвою вагою. В ній не містить калорій, на відміну від газованої води або пакетованих соків, де повно цукру і консервантів. Так що, перш ніж вирішити, що попити, згадайте про це «чарівному» властивості води та замість пляшки «коли» візьміть звичайну негазовану воду.

Як стати «водохлебом»?
Якщо ви ніколи не відрізнялися особливою тягою до «пиття», то виконати денну норму – 8 склянок води – вам буде нелегко. Пропонуємо декілька хитрощів, які допоможуть тримати «норму» рідини.

1. Укладіть з домашніми парі – хто вип’є в день більше води.

2. Поставте в кожній точці вашого перебування склянку з водою – щоб «миготів перед очима.

3. Прийом води повинен бути зручним. Тримайте пляшку води на робочому столі або в межах досяжності.

4. Коли п’єте сік, розбавляйте його наполовину з водою.

5. Якщо вам раптом захотілося чогось «шкідливого», випити повний стакан води. Вода наповнить шлунок, надавши відчуття ситості. Ви уникнете непотрібних калорій і поповните запас вологи.

6. Один стакан води через кожну годину під час робочого дня – такий реальний режим для тих, хто працює в офісі.

7. Чашку чаю або кави спробуйте замінити чашкою гарячої води з декількома краплями меду.

8. Поставте на стіл великий стакан з льодом і доливайте туди води. Пити можна через соломинку – і цікавіше, і глотки більше.

9. Після кожного походу в туалет пийте склянку води. Це ваша «подзаправка».

10. Перш ніж випити хоч якийсь солодкий напій, випийте дві склянки води. Ви виявите, що більше не хочете солодкого напою.

11. Постійно носіть із собою маленьку пляшечку води – робіть по кілька ковтків, коли, наприклад, стоїте в черзі або їдете в транспорті.

12. Випивайте дві склянки відразу після сну.

13. Навіть під час домашньої роботи – прасування, прибирання, можна робити перерви, щоб випити по склянці води.

14. І нарешті, пийте красиво. Пийте з улюбленої чашки, красивою пляшки або склянки. Адже вода теж запорука вашої краси.