Дослідники: Ароматичні свічки наповнюють повітря пилом і спорами

Деякі домовласники усувають проблему, пов’язану з неприємним запахом будинку за допомогою ароматичних свічок. Але будьте обережні, роблячи це, ви піддаєте мешканців будинку ризику вдихання пилу і грибкових спор. Саме це виявили дослідники з Державного університету Сан-Дієго в ході свого дослідження, в ході якого був проведений аналіз факторів, що впливають на забруднення закритих приміщень. «Нашою головною метою було з’ясувати, що призводить в будинках до більш високої концентрації частинок в повітрі і що в свою чергу призводить до нездорової для дітей довкілля», заявив співавтор дослідження Джон Беллеттиере.
Для свого дослідження дослідники встановив кілька аналізаторів частинок повітря в будинках 300 сімей, що живуть в Сан-Дієго. У кожній родині, принаймні, був один курець і, принаймні, одна дитина у віці 14 років або молодше. Аналізатори частинок повітря потім були поміщені ближче до місця, де не курили і в дитячу кімнату. За три місяці аналізатори сканували частинки розмірів 0,5-2,5 мікрометрів, що є достатньою умовою для їх попадання в легені людини. Серед цих частинки була пил, побічні продукти згоряння від приготування їжі і горіння свічки, а також грибкові спори. Крім того дослідники опитали сім’ї про види діяльності у всьому будинку виконуваних в різний час.
До кінця дослідження дослідники встановили, що куріння сигарет і куріння марихуани вносять найбільший внесок у забруднення повітря всередині приміщень, в той час як електронні сигарети не приводили ні до якого ефекту. У будинках завзятих курців подібних частинок в повітрі майже вдвічі більше ніж у будинках тих, хто не курить, повідомляє DailyMail.co.uk. Зокрема було зазначено, що куріння сигарет призводить до появи частинок нікотину і побічних продуктів згоряння, які, як відомо небезпечні для здоров’я людей і особливо дітей.
Приготування їжі на олії додає кількість часток у повітрі, незалежно від того наскільки сильно смажилася їжа. Будинки, в яких часто використовувався пилосос, підмітання та прибирання пилу також були визнані насиченими великими частками в повітрі, ймовірно, тому, що ці заходи піднімали частинки повітря, які перебували в стані спокою всередині будинку.
Тим часом спалювання свічок і ладану збільшив присутність частинок в повітрі з великим відривом. Це може бути пов’язано з тим, що більшість свічок виготовляються з парафіну, нафтопродукту який при спалюванні випускає бензол і толуол, які як відомо є канцерогенами. Крім того в ряді ароматичних свічок є ґноти, які містять важкі метали, як свинець, відзначає WellnessMama.com, що в свою чергу при згорянні призводить до того, що важкі метали потрапляють у повітря. Це навіть не беручи до уваги ймовірність того, що штучні барвники та ароматизатори додаються у свічки можуть вивільнити в повітря ще більше хімічних речовин.
«Мета нашого дослідження, у кінцевому рахунку, полягала в пошуку ефективних шляхів очищення будинків від диму, а також в пошуку гарної стратегії в цілому по зменшенню побутового забруднення. Результати нашої роботи посприяють кращої обізнаності та встановлення зворотного зв’язку з сім’ями», сказав Ніл Клепеис, співавтор дослідження. «Наша дослідницька група продовжує розробляти нові пристрої моніторингу та підходи, які споживачі зможуть використовувати для оцінки якості свого повітря і вивчити шляхи, які будуть ефективні для них та їхніх сімей з метою зменшення впливу шкідливих забруднювачів, особливо для дітей».
У той же час свічки з бджолиного воску були расхвалены як хороша альтернатива більшості ароматичних свічок. Нейтралізуючи забруднювачі повітря, свічки ефективно знешкоджують ці забруднювачі і тим самим зменшують забруднення повітря всередині приміщень.