Дослідження повідомляє, чому так важливо підтримувати постійний вага

Ми просто впевнені, що ви прекрасно знаєте, як легко набрати пару зайвих кілограм і як важко їх скинути! 2 кг можуть здатися невеликим незручністю, але недавнє дослідження показує, що збільшення всього декількох кілограм може підвищити шанси розвитку у вас серцевої недостатності. Навіть незначне збільшення ваги може послужити появи великих проблем зі здоров’ям, тому що зайві кілограми можуть змінити структуру серця і його здатність перекачувати кров.
Це звучить як приреченість, але рішення дуже просте: скиньте вагу.
«Просте» не означає, що це легко зробити, тому що якщо це було б так, люди частіше робили б це. Але простота полягає в тому, що кілька додаткових кілограмів не повинні скорочувати ваше життя і вам не доведеться тоді йти під ніж або приймати купу ризикованих фармацевтичних препаратів, щоб вирішити проблему.
Доктор Ян Ніланд, провідний дослідник даного дослідження, говорить:
«Люди, які набрали вагу навіть всього лише на 5%, більш схильні мати потовщення лівої половинки серця, що є усталеним індикатором серцевої недостатності».
На думку Ниланда, доцента внутрішньої медицини Південно-західного медичного центру в Далласі при Техаському університеті, ці люди «також більш схильні до зменшення насосної здатності серця». Але ті, хто скидає вагу, сказав він, покращує насосні здібності свого серця і зменшує товщину серцевого м’яза і цілком вірогідно знижує ризик серцевої недостатності.
Ніланд пояснив, що черевної жир особливо небезпечний, оскільки він може накопичуватися навколо органів і виробляти гормони, які можуть пошкодити серце і спричинити запалення. Зайва вага сам по собі навантажує серце, змушуючи його сильніше перекачувати кров. Вся ця додаткова робота може призвести до потовщення серцевого м’яза, а «потовщення серця не може компенсувати набуті зміни і в кінцевому підсумку це призведе до невдачі», сказав він.
Втрата ваги може звернути назад деякий пошкодження вашого серця, але краще підтримувати вагу на нормальному рівні.
Слава Богу, серце «динамічно»
Для свого дослідження вчені проаналізували медичні дані 92837 жінок, які брали участь у дослідженні медсестер і 25303 чоловіків. Жінки повідомили про свою вагу, який був у них у віці 18 років, в той час як чоловіки вказали свою вагу у віці 21 року.
На початок дослідження більш ніж в 1200 жінок і чоловіків середній вік становив 44 роки, у них не було серцевих хвороб або будь-яких передумов, які могли призвести до захворювань серця. Коли почалося дослідження, було зроблено МРТ серця кожного учасника. Це було повторено 7 років потому.
У тих, хто підвищив свою вагу всього на 5%, було виявлено потовщення і одночасно збільшення лівого шлуночка серця. Це вважається передвісником серцевої недостатності.
В учасників, які до віку 55 років набрали 5-22 фунтів (2,2-10 кг) спостерігався підвищений ризик серцевих хвороб, гіпертонії, раку пов’язаного з ожирінням, та передчасної смерті. Чим більше людина набирав вагу, тим вище був ризик.
На кожні набрані 5 кілограм доводилося:
30%-ве підвищення ризику діабету 2 типу;
14%-ве підвищення ризику високого кров’яного тиску;
6%-ве підвищення ризику ракових захворювань, пов’язаних з ожирінням;
5%-ве підвищення ризику передчасної смерті.
Крім того, ці особи були більш схильні до невеликого зменшення насосної здатності серця.
Результати залишалася стабільними навіть після того як Ніланд і його колеги врахували інші фактори, які також можуть вплинути на стан серця, включаючи діабет, високий кров’яний тиск, вживання алкоголю та куріння.
Але учасники, які скинули вагу, з великою ймовірністю зменшили у себе товщину серцевого м’яза, тому весь негатив пішов із зайвими кілограмами.
Але Ніланд також сказав, що навіть якщо у вас нормальна вага, то незначна зміна ваги може нашкодити серцю з плином часу.
Дієта Йо-йо може бути просто шкідливою, як і надмірна вага. Отже, якщо ви скинули зайву вагу, зробіть все можливе, щоб зберегти його.
Доктор Байрон, професор медицини і керівник електрофізіологічної лабораторії та медичної клініки при Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, який не брав участі в дослідженні, каже:
«Набір ваги — це поганий для вас період. Завдяки цим дослідженням ми дізналися ще одну причину, чому придбання навіть декількох кілограм з часом негативно позначається на серці. Пацієнти повинні усвідомлювати, що підтримання ваги підходить краще, ніж будь-які ліки, які лікар може прописати їм».