Фізичні вправи для зниження апетиту

Підвищений апетит — проблема для багатьох людей, особливо тих, хто страждає від зайвої ваги. Але він тягне за собою не тільки негарне тіло, але і суттєві проблеми зі здоров’ям.

Багато хто помилково вважають, що будь-які фізичні навантаження, у тому числі і заняття спортом підсилюють апетит. Але останні дослідження довели: насправді правильно підібрані спортивні навантаження здатні пригнічувати апетит, а значить — уникати переїдання.

Пропонуємо вам ознайомитися з результатами декількох досліджень, які показують вплив спорту на апетит

Для чоловіків — інтервальні тренування
У дослідженні Університету Західної Австралії говориться про те, що чоловіки, які мають зайву вагу, змогли споживати на 170 калорій менше після того, як протягом 30 хвилин займалися інтенсивними інтервальними тренуваннями.

Вчені кажуть, що це пов’язано зі зміною рівня гормону апетиту і метаболітів. Інтервальні тренування пригнічують виділення греліну (гормону, який стимулює почуття голоду) і підвищують рівень глюкози в крові. А це в свою чергу важливо для придушення апетиту.

При цьому під час дослідження застосовувалися не виснажливі тренування, а такі, під час яких учасники дослідження відпочивали в 4 рази довше, чим займалися. Наприклад, протягом 60 секунд їхали на велосипеді на максимальній швидкості, а потім 4 хвилини — в повільному темпі. Або ж йшли 15 секунд з максимальною інтенсивністю, а потім 60 секунд відпочивали.

Жінкам — ранкові пробіжки
Американський Університет Бригама Янга провів свої дослідження, в ході яких було доведено, що зменшення апетиту сприяють вправи середньої і високої інтенсивності, виконані в ранковий час. Під час дослідження вимірювалася нейронна активність головного мозку, коли учасниці (а це були жінки) переглядали слайди з їжею. Частина з них перед цим займалася спортом, а частина — ні. Як з’ясувалося, учасниці після фізичних навантажень набагато спокійніше реагували на зображення смачної їжі. Це говорить про те, що вправи впливають не тільки на витрату енергії, але і на потяг до їжі.

Також був проведений експеримент, в ході якого вимірювали апетит у жінок з нормальною вагою і у жінок, які страждають ожирінням. Учасницям запропонували здійснити енергійну пробіжку з ранку і заміряли реакцію на вигляд їжі. Через тиждень провели те ж дослідження, але без попередньої пробіжки. Учасниці також відзначили рівень своєї фізичної активності в ці дні і рівень апетиту. У результаті виявилося, що ранкова пробіжка не тільки послаблює потяг до їжі, але і сприяє загальному підвищенню фізичної активності, енергійності. І в день пробіжки жінки не захотіли їсти більше звичайного, незважаючи на підвищену фізичну активність.

Вся справа в гормонах
А ось у дослідженні, проведеному в Університеті Лафборо у Великобританії вчені з’ясовували, як годинний біг на доріжці вплинув на гормони, що регулюють апетит. При цьому довели, що півторагодинна силова навантаження впливає на придушення апетиту значно менше, оскільки «зачіпає» лише один гормон. Протестували два гормон грелін і пептид YY.

Грелін — гормон, який стимулює апетит. Пептид YY навпаки — знижує. Як виявилося, після тренування на біговій доріжці рівень греліну в крові падає, а рівень пептиду — збільшується. Разом це призводить до того, що апетит знижується. А ось силова тренування тільки знижує рівень греліну. Інший же гормон залишається на колишньому рівні. В цілому, дослідження довели, що біг набагато краще пригнічує апетит, ніж силові навантаження.

Такі дослідження дають підставу стверджувати, що аеробні навантаження ефективніше для зниження апетиту. Біг, плавання, рухливі ігри, їзда на велосипеді сприяють спалюванню жиру з інтенсивним споживанням кисню. Під час силових вправ м’язи не встигають насичуватися киснем. Енергія надходить від розщеплення глікогену. В результаті — нарощується м’язова маса.

Тому, якщо ви хочете понизити апетит, а заодно і вагу — не нехтуйте аеробними навантаженнями.