Французька класика меблів в сучасному виконанні

Луї-Філіп, французький монарх, який змінив на троні Карла Х, прославився не тільки своєю ліберальною політичною позицією, а й любов’ю до мистецтва. «Громадянин-король», як його називали піддані, заснував Музей французької історії і був покровителем архітекторам і художникам. Тому тенденція до прикраси свого житла за допомогою меблів в той час не ослабла, а зміцнилася. Багато заможних людей купували меблі в готичному стилі, виконаних з масиву дуба і прикрашених масивними декоративними елементами.

Згодом готична химерність починає йти на другий план, втрачаючи колишню популярність. У меблевому стилі «Луї-Філіпа» переважають прості і чіткі лінії, частково запозичені з стилю Реставрації. На перше місце постають комфорт і зручність, а не пихата декоративність. В моду входять прості меблі без зайвих деталей. Основним матеріалом для її виготовлення стає дерево, а бронза та інші метали тільки підкреслюють фактуру і колір . Майстри відмовляються від декоративної різьби і орнаменту на користь гладкого полірування і інкрустацій зі світлого дерева.

Луї-Філіп підтримав індустріальне виробництво меблів — приватних майстерень ставало все менше. Вперше на меблевому ринку з’явилися моделі крісел і стільців з округленими підлокітниками і спинками, оббитими оксамитом.

Для стилю «Луї-Філіпа» була характерна асиметрія — всі парні елементи не обов’язково повинні були бути однаковими. Наприклад, передні і задні ніжки стільця могли відрізнятися один від одного. Таке «новаторство» довгий час вважалося чимось «з рук геть», а власники таких меблів ставали відомі у вузьких колах.
Як ніколи в ціні функціональність і комфорт. Стають популярними маленькі столики і м’які дивани з розділеною спинкою. У ті часи було модно мати у вітальні будь-який музичний інструмент, а також меблеві аксесуари, що роблять заняття музикою більш зручними: нотні етажерки, що обертаються стільчики на одній ніжці і т.п.

Мабуть, найголовніша відмінність інтер’єрного стилю «Луї-Філіпа» від його попередника, готичного, — повна відсутність надмірної суворості і помпезності. Саме ці особливості роблять його позачасовим — такі предмети меблів прикрасили б будь-який сучасний інтер’єр. Саме тому в наш час дизайнери і оформлювачі все частіше звертаються до стилю «Луї-Філіпа» в пошуках універсальних рішень, особисте універсальне рішення розробити вам допоможе студія дизайн в подмосковье

 

Європейські фабрики і виробники меблів теж не забувають про історичну спадщину і при створенні своїх моделей багато в чому керуються минулими тенденціями. Наприклад, елементи цього стилю часто можна зустріти в класичних інтер’єрах. Класичний стиль залишається одним з найпопулярніших як серед дизайнерів і декораторів, так і серед звичайних споживачів. Зараз на ринку — величезна кількість класичних меблевих комплектів за доступними цінами.

Професіонали радять вибирати актуальні зараз моделі з практичних матеріалів — МДФ, деревного шпону або масиву сосни або бука. Сучасні методи обробки натуральних матеріалів дозволяють надовго зберегти «товарний» вигляд меблів і продовжити термін її служби. При всьому різноманітті меблевого ринку іноді складно зробити однозначний вибір на користь тієї чи іншої торгової марки. Іноді найлегше почати з країни-виробника. Якісні меблі можна знайти у іспанських, італійських, китайських і американських фабрик. Але для того щоб підібрати найкращий варіант ми радимо звернутись до фахівців!