Хлор у басейнах перетворює сонцезахисний крем отрутохімікат

Нове дослідження присвячене сонцезахисних кремів, які можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки російські вчені виявили руйнівний вплив хлору в басейнах на сонцезахисний крем.
Дослідники Московського державного університету імені М. в. Ломоносова виявили, що самий популярний активний сонцезахисний компонент у світі, авобензон, в хлорованій воді перетворюється в щось більш зловісне. Два хімікату, які утворюються після змішування з водою, фенолами та бензолами ацетилу, викликають особливе занепокоєння через їх токсичності. Ця реакція відбувається на вологій шкірі, коли сонцезахисний крем реагує на ультрафіолетову радіацію й хлоровану воду, утворені хімікати пов’язані з пошкодженням імунної системи, безпліддя і рак.
В басейнах, в яких використовують мідний купорос, щоб зробити воду синій, ця реакція ще гірше. У цьому випадку сонцезахисний крем може розпастися на бромоформ, речовина, яке пов’язане із захворюваннями нервової системи, проблемами з печінкою і захворюваннями нирок.
Крім сонцезахисних кремів авобензон часто використовується в зволожувачах, кремах і помади.
Варто уникати авобензон?
У той час як є всі ще деякі залишилися без відповіді питання про те, наскільки будуть важкими наслідки від цієї реакції, найкраще себе убезпечити.
Дерматолог Даніель-Айрес, каже: «Краще уникати дуже небезпечних сполук, деякі з яких є відомими канцерогенними речовинами. Вони можуть поглинатися шкірою або якщо рівень буде високий, то це потенційно може збільшити ризик раку. Це звичайно викликає тривогу».
Він додав, що люди повинні бути особливо обережними, коли справа доходить до використання сонцезахисного крему на маленьких дітей, які можуть ненароком проковтнути хімічні речовини, наприклад, коли облизують свої руки після плавання.
Тепер науковці вивчають, як авобензон руйнується в прісній і морській воді, щоб переконатися чи існують подібний ризик.
Більш безпечна захист від сонця
Якщо ви турбуєтеся про безпечної захисту від сонця, то оксид цинку — набагато більш безпечна ставка. У Робочої групи з охорони навколишнього середовища є на їх веб-сайті (ewg.org/skindeep) доступна для пошуку база даних сонцезахисних кремів. Ви можете дізнатися, які компоненти знаходяться в багатьох популярних сонцезахисних кремах і ознайомитися з оцінкою безпеки, які вони пропонують, щоб допомогти вам знайти сонцезахисний крем, який не зашкодить вашому здоров’ю.
Ви також можете використовувати розглянутий сонцезахисний крем тільки на короткий час. Перебування на відкритому повітрі протягом 15-20 хвилин є достатньою умовою, щоб допомогти більшості людям отримати необхідний обсяг вітаміну Д, який може допомогти захистити від багатьох видів раку. Це також може допомогти повністю подолати дефіцит вітаміну Д, який пов’язаний з діабетом, раком, хворобою нирок, серцевими хворобами, ожирінням і депресією. Насправді сонцезахисний крем зупиняє вироблення шкірою вітаміну Д, роблячи ще гірше. Якщо ви будете на вулиці протягом довгого часу, ви повинні захистити шкіру, але вам також краще спочатку дозволити собі деякий незахищене вплив, щоб ви змогли самостійно підвищити виробництво вітаміну Д.
Ви також можете звернути увагу на свою дієту, щоб допомогти вашому організму створити природне опір сонця. Споживання натуральних антиоксидантів, як показувало, допомагає шкірі чинити опір сонячних опіків.
Трохи неприємно дізнатися, що щось, що повинно захищає вас, насправді може призвести до протилежного ефекту, але важливо знати про цю ситуацію, щоб у вас не було помилкового відчуття безпеки. Багато сонцезахисні креми містять токсичні речовини і тепер, по всій видимості, басейни можуть зробити їх ще більш токсичними.