Ладан

Про ладан ми знаємо ще з біблійних часів. Дари, які отримав від волхвів Немовля Ісус — це золото, ладан і Смірна. Що ж таке ладан? Ладан-це ароматична смола, отримана зі спеціального роду дерев-Босвеллія. Одне з них так і називають — ладанне дерево, і ростуть вони на Аравійському півострові, а також в Східній Африці. Ефірна олія ладану отримують шляхом перегонки смоли. Це масло має більш яскравий свіжий і чистий запах, ніж смола ладану. Тому люди, що наділяють ладан лікувальними властивостями, частіше використовують саме ефірну олію ладану. Для людського носа його запах приємніше. Детальныше на https://ladanshop.com.ua/g90166336-ladan.

Хімічний склад ладану досить складний. Він має ароматичні речовини, завдяки якому у ладану такий насичений запах. Більше половини складу (56%) — це смола з вільної босвелліевой кислоти і пов’язаним з нею олібанорезеном. Близько 30% ладану — камедь. Решта складу-різні ефірні масла (терпени, цимен, фелландрен і інші). Вчені стверджують, що в складі диму від ладану присутній ацетат инценсола, який здатний надавати психоактивну дію і привести людину в стан ейфорії. Але для цього концентрація ладану повинна бути дуже високою, при звичайному богослужінні в храмі цього ніколи не відбувається. Ладаном торгували ще стародавні фінікійці. Каравани слідували за цінною смолою за наказами фараонів. Ладан у єгиптян використовувався в язичницьких обрядах. Смола ладану видобувається у віддалених регіонах Аравійського півострова, Африки та Індії. На Аравійському півострові і в Північній Африці ладан цінувався на вагу золота, тому Дари волхвів були досить цінними. Збір смоли ладану був і залишається донині дуже трудомістким процесом, тому ароматна субстанція цінується так високо. Людина, що видобуває смолу, робить в лютому або в березні надріз на корі дерева, яке росте на вапнякових скелях в пустелі. Пройде два або три місяці, поки з розрізу буде витікати сік, а потім тверднути у вигляді білих крапель, схожих на сльози. Тоді добувач смоли повертається до цього ж дерева, щоб зібрати кристали смоли ладанного дерева. Він також збирає смолу, яка стікала на спеціально складені внизу листя. Затверділу смолу можна обробляти, щоб отримати ефірне масло ладану. Її також можна дробити, щоб використовувати в якості пахощів.

В Європі ладан з’явився в якості Франкського пахощі, так як вважалося, що його привезли туди франки (союз древнегерманских племен). Він був незамінний в косметичних цілях і багато натуральні парфуми досі виробляють з використанням ладану. Якість ладану можна оцінити по його аромату. Знавці можуть визначити добірний або звичайний ладан перед ними, послухавши його аромат.

 1

Добавить комментарий