Ликийская тропа

Лікійських стежка — красивий пішохідний маршрут для походів в Туреччині, протяжністю понад 500 км, що проходить по горах Тавра, вздовж узбережжя Середземного моря. Згідно зі світовими рейтингами, «Лікійських стежка» — це один з найкрасивіших маршрутів для піших походів у світі.

Через тиждень походу ми звичайно ж не здолаємо всі 500 з гаком км «Лікійській стежки», а пройдемо її частина — найбільшу видову, багату природними пам’ятками та пам’ятниками старовини. Маршрут нашого походу охоплює найбільш значні пам’ятки Лікійській стежки, а саме: надзвичайно мальовничий каньйон Гармонії, вогні Химери, пляжі і бухти Чиралы, руїни стародавнього Олімпоса, вершина Тахтали (2366 м.) подробнее на nrc.com.ua.

А також по завершенні активної частини маршруту ми кілька днів відпочинемо в одному з готелів Кемера. Зможемо насолодитися пляжним відпочинком в Туреччині, вдосталь накупатися в морі і поніжитися під променями ласкавого і майже літнього сонечка.

У Туреччині можливий не тільки відпочинок на пляжі! Приєднуйтесь!

Вартість – 195 usd

Похід по Туреччині «Лікійських стежка». Опис маршруту
Дата

Маршрут

День 1

Київ — Анталія – сел. Гейнюк – каньйон Гармонії (Гейнюк).

Авіапереліт Київ-Анталія. Прибуття в Анталію. Трансфер до початку нашого маршруту біля каньйону Гейнюк (відомої так само як «Каньйон Гармонії»). Ставимо намети і вирушаємо на огляд каньйону. Каньйон Гармонії – це 16-ти кілометрова ущелину з прямовисними стінами заввишки досягає до 350 метрів. По дну ущелини тече гірська річка Гейнюк, утворюючи каскад з декількох озер з дивовижною бірюзовою водою.

У верхів’ях каньйон звужується, саме тут заповзятливі турки організували туристичний атракціон з елементами каньонинга. За помірну плату (близько 10$) ви зможете взяти напрокат рятувальний жилет, гідрокостюм, каску, гідротапки і відправитися в важкопрохідні верхів’я каньйону в супроводі інструктора. Тут вас чекають справжній аквапарк, створений самою природою — купання у водоспадах, водні гірки та інші екстремальні розваги, одним словом, маса вражень і позитивних емоцій гарантована!

День 2

Перехід по Каньйону Гармонії у верхів’я каньйону Гармоні і на яйлу Гейнюк.

Ранній підйом. Сніданок. Збір табору. Сьогодні наш перший активний ходовий день — Лікійських стежка чекає нас! Починаємо маршрут з підйому на гірський хребет, обійдемо по верху круті скельні борту каньйону Гармонії, а потім знову спустимося на дно до річки. Стежка в’ється через надзвичайно красивий хвойний ліс з величними соснами, чергуються з дивовижними суничними деревами. Спустившись до витоків річки, ми встановимо табір на мальовничій лісовій галявині, неподалік від річки і водоспаду.

День 3

Верхів’я каньйону Гармонії – Гейнюк яйла (950 м. над рівнем моря) – селище Гедельме.

Ранній підйом (як зазвичай у поході). Сніданок. Збір табору. Піднімаємося вгору по руслу річки до виходу на яйлу (плато) Гейнюк (950 м), де нам починають зустрічатися апельсинові і гранатові сади. На шляху нам зустрінуться кілька загублених в горах невеликих селищ, де ми зможемо випити апельсинового фрешу. Дорога петляє по хвойному лісі. Ночувати сьогодні ми будемо в околицях села Гедельме. Установка табору неподалік від селища на лісовій галявині. Відпочинок, вечеря, обмін враженнями від ходового дня.

День 4

Селище Гедельме – селище Яйла Куздере – сідловина Чукур-Яйла.

Ранній підйом. Сніданок. Збір табору. Сьогодні ми мандруємо до підніжжя вершини Тахтали (2366 м.) — найвищій точці на нашому маршруті по Лікійській стежці.

Починаємо ходовий день з переходу до невеликої гірської селі Яйла — Куздере (900 м.). Далі, піднімаючись по крутій стежці, що петляє по схилу порослому ліванськими кедрами, виходимо на Чукур-Яйлу. Тут надзвичайно мальовничо — високі кедри, таємничі скелі і височіє над усім цим вершина Тахтали. Саме тут сьогодні, на великій галявині між кедрами і валунами, з неймовірними краєвидами на Таврійські гори ми і будемо ночувати. Встановлюємо табір, готуємо вечерю, відпочиваємо. Висота нашого нічлігу — близько 1650 м. Пора діставати з рюкзаків теплі речі – сьогодні у нас буде одна з найбільш прохолодних ночівель нашого походу.

День 5

Радіальне сходження на вершину Тахтали (2366 м.). Перехід до селі Бейчик (620 м.).

Дуже ранній підйом. Сніданок. Збір табору. Нас чекає вершина Олімпу! Піднімаємося на Чукур яйлу, до сідловини біля підніжжя вершини Тахтали. Радіально (тобто без нічого, без рюкзаків) вирушаємо на вершину (один з інструкторів залишається з речами на сідловині). Сходження на Тахтали з Чукур Яйли являє собою 2 години безперервного підйому вгору по кам’янистій стежці. Піднімаючись, милуємося зачаровує пейзажами Таврійських гір, а на самій вершині – прямовисними скелями і незабутнім видом на Анталійське узбережжя. Повертаємося з Тахтали на сідловину і продовжуємо спуск через дивовижний південний хвойний ліс в невелике село Бейчик (620 м), на околиці якої в лісі ми сьогодні і заночуємо.

День 6

Селище Бейчик – селище Улупинар – селище Чиралы.

Ранній підйом. Збираємо табір, снідаємо і знову в дорогу! Сьогодні нас чекає перехід до берега моря, в селище Чиралы. Почнемо наш ходовий день з переходу до селі Улупинар, яка славиться заповідними господарствами по вирощуванню форелі. У Улупинаре ми завітаємо до одного з рибних ресторанчиків. Після смачного обіду нам належить перехід до підніжжя гори Химера.

Сходження на вершину гори Химера, огляд легендарних вогнів Химери (постійно палаючого газу, що виходить з надр гори), руїн стародавніх храмових споруд. Спуск до берега моря — у селище Чиралы. Чиралы – це просто дивовижне місце. Затишний селище на березі моря, що потопає в квітах, ароматною середземноморської хвої і зелені гранатових і апельсинових садів. Широка смуга приголомшливого пляжу простягнулася більш ніж на 4 км. Тут ви не знайдете великих і гучних готелів. Селище Чиралы це заповідник, який знаходиться під захистом Європейського товариства навколишнього середовища, як місце розмноження морських черепах, занесених в список зникаючих тварин. Ставити намети тут на пляжі заборонено, тому в Чиралы ми будемо ночувати в комфортному кемпінгу зі зручностями.

День 7

День відпочинку на морі (пляж Чиралы).

Сьогодні у нас день відпочинку! Насолоджуємося відпочинком на морі. Дуже рекомендуємо встати раніше -в Чиралы просто чудово зустрічати світанок! Після сніданку у нас запланована прогулянка по живописних бухтах в околицях Чиралы і відвідування древнього міста Олімпос. Олімпос – це відмінно зберігся античний місто на березі річки з вулицями, залишками мостів, каналами, міськими воротами і амфітеатром (вартість вхідних квитків – близько 10 $). Ночівля в кемпінгу.

День 8

Чиралы – бухта Карабурун – бухта Клеопатри – Текірова.

Підйом, сніданок. Залишаємо Чиралы і рухаємося в напрямку курортного містечка Теккирова. Протягом всього дня ми йдемо вздовж моря в оточенні хвойного лісу і блакитних бухт. По ходу руху, звичайно ж зробимо декілька зупинок для купання. На нічліг сьогодні ми зупинимося в одній із затишних бухт поблизу Текірова.

День 9

Теккирова – Анталія – Київ
Прокидаємося, купаємося в морі, снідаємо, збираємо табір. Нас ще чекає перехід до селища Теккирова, де ми завершимо наш похід по Лікійській стежці.
Трансфер в Анталію.

Авіапереліт Анталія — Київ. Прибуття в Київ.