Лікування «сидячої» хвороби або як привчити себе більше рухатися

Що Ви зараз робите? Сидите? А годину тому – теж? Тоді Ви зайняті дуже типовим для сучасної людини видом неактивності.

Лікарі стверджують, що гіподинамія або «сидяча» хвороба – причина багатьох проблем зі здоров’ям у сучасних людей. Страждає серце, судини, мозок, суглоби, збільшується вага. Одним словом, мало рухаючись, ми самі себе вбиваємо. Яке лікування «сидячої хвороби»? Як привчити себе більше рухатися? Читайте далі.

Шкоду «сидячої хвороби»
За приблизними підрахунками, сучасна людина в розвинених країнах сидить в середньому 12 — 14 годин на добу. Підрахуйте самі. Скільки часу Ви проводите, сидячи за кермом автомобіля, перед телевізором, за робочим столом в офісі або будинку, плюс час, коли ви сидите під час їжі і спите. У деяких людей ця цифра сягає 19-22 години.

Але людина не створена для того, щоб сидіти. Споконвіку люди багато рухалися, щоб вижити. Тому, показник серцево — судинних захворювань, цукрового діабету був набагато нижче.

Багато справ, які раніше робилися вручну, зараз робить техніка. Вчені підрахували, що за середньостатистичними даними, сьогодні ми спалюємо в день на 700 кілокалорій менше, ніж наші прадідусі та прабабусі. Тому так багато людей страждає від ожиріння. Приблизно кожен третій дорослий має проблеми з підвищеним артеріальним тиском. Чверть смертей пов’язані з хронічними захворюваннями, які були пов’язані з тим, що людина мало рухався.

Користь від рухливості
По-перше, це життєво необхідно для нашого серця. Коли ми щось робимо: ходимо, граємо в боулінг, плаваємо – м’яз нашого серця тренується, стає сильніше і витривалішими. Таким чином, серце може за один удар виштовхнути більше крові, менше напружується і менше втомлюється.

По-друге, в результаті фізичної активності кров сильніше циркулює по нашим судинах, забезпечуючи їх природне очищення, сприяючи поліпшенню їх еластичності. Це відмінна профілактика гіпертонічної хвороби.

По-третє, це зменшує ризик розвитку цукрового діабету. Вчені підрахували, що регулярні заняття фізкультурою знижують ризик розвитку цього захворювання на тридцять відсотків.

По-четверте, досягається зниження ваги. Під час фізичної роботи інтенсивно спалюється жир. Непосиди виглядають більш стрункими.

По-п’яте, зменшується рівень холестерину в крові. Фізична активність сприяє також позитивним змінам структури ліпопротеїнів, зменшується ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

По-шосте, підвищується настрій.

Незаперечний факт: фізичні навантаження діють не гірше ліків від депресії. 10 хвилин активних вправ допомагають підняти настрій, впоратися зі стресом.

В-сьомих, активні заняття допомагають позбавитися від шкідливих звичок. Тим, хто зайнявся спортом, легше кинути палити.

Як легко привчити себе більше рухатися
1. Не сидите, якщо є можливість стояти. Не стійте, якщо є можливість йти. Навіть якщо Вам вдасться на одну годину на добу більше рухатися – це буде дуже серйозний позитивний внесок у Ваше здоров’я.

2. Користуйтеся сходами замість ліфта.
Піднімайтеся по сходах замість ліфта, а в магазині – не піддавайтеся спокусі під’їхати на ескалаторі.
3. Готуйте їжу самі.
Не поспішайте замовляти піцу додому. Повозитися з вечерею. Куховарство на кухні сприяє спалюванню калорій, крім того, домашня їжа набагато корисніше. (Звичайно, ніхто не стверджує, що жінка повинна стирчати на кухні більшу частину свого часу).
4. Прогулянки на свіжому повітрі.
У Вас обідня перерва? Відмінний час вийти на свіже повітря. Спорт.
Спортивні ігри, походи, активний відпочинок, участі у спортивному житті дітей – це не тільки корисно, а й весело. Спробуйте! Коли Ви зрозумієте, як це здорово, побачите позитивні зміни у своєму самопочутті – Вам не захочеться у вихідний просиджувати свій час перед телевізором або комп’ютером.
5. Встаньте, коли розмовляєте по мобільному.
Так, так. Годі сидіти. Пройдіться по кімнаті. Сядете, коли закінчите говорити.

Ви можете самі придумати маленькі активні моменти протягом свого звичайного дня. Наприклад, вставати з дивана під час реклами по телевізору. Робити зарядочку через кожну годину сидячої роботи.

Лікування «сидячої хвороби» зводиться до одного – піднімайтеся і рухайтеся !