Мониторы

Монітори є одним із основних елементів комп’ютера. В першу увагу покупці зазвичай приділяють увагу процесора, відеокарти і обсягом пам’яті. Дисплей відповідає за зручність під час використання ПК, тому важливо приділити його вибору особливу увагу. Детальніше на https://acomp.com.ua/category/monitory/.

Зараз у продажу представлений широкий асортимент моделей, які відрізняються в залежності від призначення. Окремо виділяють вироби для фотографів, геймерів і офісних працівників.

Як вибрати монітори для комп’ютера?
У каталогах магазинів можна знайти безліч пропозицій в залежності від зображення, можливостей, розміру та дизайну. Характеристики також впливають на кінцеву вартість продукту, тому варто приділити пошуку підвищену увагу.

Щоб монітор задовольнив всі потреби і не заподіював дискомфорт, слід підібрати оптимальну діагональ і пропорції. Найбільш універсальними вважаються широкоформатні варіанти з роздільною здатністю 16:9 і 16:10. Оскільки не рекомендують розташовувати екран ближче, ніж 50-70 см до очей, не варто купувати моделі понад 22 дюймів. Дисплеї 25-32″ із стандартними пропорціями повинні знаходитися в метрі і більше від людини. Зазвичай подібні товари вибирають для ігор, щоб проводити час комфортно сівши в кріслі. Ультраширокоформатные дисплеї відомі за рахунок великої ширини і маленької висоти. Наявність вигину полегшує огляд і розрахований для перегляду фільмів. Додатково дисплеї поділяють на:

Ultra HD;
Безрамковий (Cinema screen);
Flicker Free;
Quantum Dot;
Підтримка 3D;
Вигнутий екран;
Поворотний екран.
Ще одним критерієм є тип матриці. На сьогоднішній день виділяють три основні типи:

Монітор з IPS/PLS матрицею — має досить високу вартість і середній час відгуку. Це відмінне рішення для дизайнерів та фотографів завдяки підвищеним вимогам до передачі кольору. Додатково оснащені інформаційними панелями.
Монітор з TN матрицею — відрізняється доступною ціною, але низькою якістю передачі кольору і контрастності. Тому такий варіант підійде для невимогливих користувачів.
Монітор з матрицею VA — передбачає отримання високої якості зображення за невисокою ціною. Саме ці моделі зазвичай вибирають для домашнього використання.
Частота кадрової розверстки монітора вплине на швидкість відновлення зображення. На РК-панелях статичне зображення, але пікселі змінюють своє місце розташування. Стандартний показник у 60 Гц, якого цілком достатньо для роботи, перегляду фільму або інтернету. Володарям «орлиного ока» варто зупиниться на дисплеях з більш високою швидкістю оновлення.

Яскравість буде вказувати на потужність підсвічування. У багатьох моніторів даний показники варіюється від 200 до 1000 нт. В офісах з недостатнім освещениям ця особливість не так важлива, а ось в дуже світлих кімнатах недостатня підсвічування буде погіршувати картинку з-за чого сприймати інформацію набагато складніше.

Щоб підключити пристрій до джерела зображення, слід підібрати сумісний інтерфейс. Сучасні моделі оснащені портами VGA, DVI, HDMI ,Display Port. Тому перед покупкою уточніть, який з стандартів підходить для вашого ПК.