Мрамор

Мармур (грец. μάρμαρος — «білий або блискучий камінь») — метаморфічна гірська порода, що складається тільки з кальциту CaCO3. При перекристалізації доломіту CaMg(CO3)2 утворюються доломітові мармури. Освіта мармуру — результат так званого процесу метаморфізму, коли, під впливом певних фізико-хімічних умов, структура вапняку (осадова гірська порода органічного походження) істотно змінюється. По суті мармур представляє з себе перекристалізований вапняк, що складається в основному з кальциту, в якому можуть бути присутніми включення доломіту. Твердість — 2,5—3 за шкалою Мооса, щільність — 2,3—2,6 г/см3.

Мармур складається з кальциту (карбонату кальцію) з домішками інших мінералів, а також органічних сполук. Домішки різно впливають на якість мармуру, знижуючи або підвищуючи його декоративність.

Забарвлення мармуру також залежить від домішок. Більшість кольорових мармурів має строкату або смугасту (циполін) забарвлення.

Оксид заліза забарвлює її в червоний колір (іноді колір буває рожевим або (рідко) відтінком іржі), високодисперсний сульфід заліза — в синьо-чорний, залізовмісні силікати (особливо хлорит і эпидот) — в зелений, лимоніт (гідроксиди заліза) і карбонати заліза і марганцю — в жовті і бурі тони. Сірі, блакитні і чорні кольори можуть бути обумовлені також домішками бітумів або графіту.

Малюнок визначається не тільки будовою мармуру, але і напрямком, за яким проводиться розпилювання каменю. Колір і малюнок мармуру проявляються після його полірування.

Добавить комментарий