Не лінуйтеся – будьте ласкаві! Робота по дому — ваш союзник в боротьбі із зайвою вагою

Хочете по-справжньому схуднути, але ніяк не можете організувати регулярні заняття спортом? Тоді ваш вихід з положення — активний спосіб життя.

Нещодавно американські вчені зробили відкриття у результаті проведення численних тестів. Як виявилося, щоб схуднути, можна не виснажувати себе дієтами, досить спалювати більше 2 000 кілокалорій на добу. Вже через тиждень стане помітний результат. Пропонуємо розглянути альтернативні способи спалювання калорій, які ви можете використовувати у своїй програмі схуднення на випадок, якщо у вас не виходить регулярно відвідувати спортивний зал.

1. Робота по дому. Вчені стверджують, що робота по дому позбавляє нас від 50 тис. ккал на рік. Якщо регулярно підтримувати свій будинок в чистоті, то ви витратите стільки калорій, скільки міститься в 192 плитках шоколаду або 603 склянках вина. Щоб все це спалити, потрібно 57 годин бігати на біговій доріжці. Регулярне прибирання в будинку порівнюють з щотижневими заняттями в тренажерному залі. Адже під час наведення порядку ми проходимо близько 36 км в рік. А в годину прибирання житла спалює від 180 до 320 ккал. А якщо під час прибирання ви включите музику і будете підтанцьовувати, ефект тільки посилиться.

Найбільш енергозатратними видами прибирання є миття шваброю, підмітання, прибирання з пилососом, полірування. Цікаво, що, наприклад, застелення ліжка і миття вікон надають сприятливий вплив на м’язи стегон, покращують розтяжку і гнучкість.

2. Ще один вид фітнесу будинку — догляд за дітьми та ігри з ними. Не варто думати, що дитина — перешкода на шляху до гарної фігури. Граючи з малюком, ви спалюєте 280-350 ккал в годину.

Пограйте з дітками на відкритому повітрі. Зберіть у дворі команду з сусідських малюків і весело забавляйтеся хоча б півгодини. Вам і вашій дитині це принесе масу позитивних емоцій. А вашій фігурі — користь. До того ж, не виключено, що ігри так сподобаються дітям, що вам доведеться провести в русі набагато більше часу.

3. Посадіть квіти і доглядати за ними. Це не тільки естетичну насолоду, але і свого роду омолоджуючий фітнес. Садівництво — відмінний спосіб спалити зайві калорії, і при цьому ви не тільки займаєтеся фізичною активністю, але і перебуваєте на свіжому повітрі. А це сприяє розслабленню, насичення клітин киснем, зняти нервове напруження. Садово-городні роботи спалюють близько 350 ккал в годину. Чи Не правда, чудова альтернатива спортивного залу?

4. Заведіть собаку. Регулярні прогулянки з нею допоможуть позбутися зайвих калорій. Навіть півгодинна прогулянка з вихованцем — і 100 ккал — як не бувало. Плюс — ви ще й свіжим повітрям подихали. А якщо активно пограти або побігати з чотириногим другом, ефект тільки посилиться.

5. Не відмовляйтеся від потрібної роботи по господарству. Ось, приміром, передвигание меблів по квартирі або прибирання снігу лопатою спалюють 420 ккал в годину. Звичайно, не обов’язково зображувати Геракла, але іноді можна трохи попрацювати, а не поспішати наймати робітників. Те ж саме стосується машини — заощадивши на послуги автомийки, ви спишете» зі свого рахунку зайві три сотні калорій на годину.

Також хотілося б відзначити, що допомагає спалити зайві калорії приготування їжі вдома, шиття і прання руками, прасування білизни і навіть вязання. І природно, ви розумієте — ліфт варто замінити сходами!

Такі нехитрі поради допоможуть вам зробити ще кілька важливих кроків на шляху до ідеальної фігури.