Небезпечно пити жирне молоко

Для любителів жирного молока є хороша новина: ваш молочний напій більше не є так званим «найгіршою» різновидом молока наявного на ринку. Колись говорили, що молоко сприяють збільшенню ваги і розвитку серцево-судинних захворювань, але з тих пір численні медичні дослідження спростували ці чутки.
Візьмемо для прикладу обурливе твердження, що жирне молоко може зробить вас товстим. У дослідженні 2016 року було зазначено інше. Грунтуючись на довгостроковому дослідженні, в якому брало участь понад 18000 жінок середнього віку, дослідники виявили, що високий вміст жиру в молоці фактично зменшує ймовірність обзавестися надмірною вагою. Однак те ж саме можна сказати про нежирних молочних продуктах. Це може відбуватися тому, що жирне молоко дійсно змушує нас відчувати себе більш ситими і запобігає нас від переїдання. «Поїдаючи жирні молочні продукти, ви протягом дня фактично може з’їсти менше калорій, ніж в іншому випадку», пояснив Брайан Куеббеманн, бариатрический хірург медичного центру Чепман в Каліфорнії.
І яка зв’язок між молоком (насиченим жиром, з малою кількістю жиру, або ще якимось) та серцевими хворобами? За даними дослідження, нещодавно опублікованого в Європейському журналі епідеміології (European Journal of Epidemiology), зв’язку по суті не існує. Аналіз 29 досліджень, які проводилися за останні 35 років, не знайшов зв’язок між ішемічною хворобою серця, серцево-судинними захворюваннями і молочними продуктами, як молоко, сир і йогурт.
Крім того регулярно вживання жирного молока може допомогти захистити вас від діабету. Цей висновок був зроблений дослідниками на підставі 15-річного дослідження, зокрема, люди, які споживали саме жирне молоко, на 46 відсотків були менш схильні до розвитку діабету 2 типу, порівняно з тими, хто вживав менше всього молочного жиру. Знову ж, це може бути підтверджено наукою: жир молочної продукті затримує поглинання цукру і, в результаті рівень цукру в крові і інсуліну буде рости набагато повільніше. Чим менше інсуліну циркулює в організмі, тим менше ризик розвитку стійкості до інсуліну і діабету.
З урахуванням усього цього можна сказати, що знежирене молоко є одним з кращих різновидів молока, наявних на ринку. Але перш ніж ви підете в свій місцевий продуктовий магазин, щоб набити доверху ваш холодильник коробками з-під молока, зверніть увагу, що не все жирне молоко однаково. Насправді деякий молоко може завдати шкоди вам в довгостроковій перспективі, оскільки в ньому жир не зовсім здоровий.
Велика частина жирного молока піддається пастеризації для того, щоб збільшити термін придатності і вбити будь-які небезпечні бактерії в молоці. На жаль, цей процес призводить до зменшення поживних речовин. Корисні ферменти і вітаміни або гинуть під час пастеризації або стають гірше. Жири не є винятком. Пастеризація погіршує хімічну цілісність корисних жирів і робить їх більш сприйнятливими до псування. Крім того відсутність жирів значно перешкоджає розчинності деяких важливих поживних речовин в молоці, а саме вітамінів A, D, E і K.
Так яке молоко пити? Звичайно ж, сире (необроблене) негомогенизированное молоко. Цей вид молока насичений жирами, найбільш корисними і стабільними жирами, придатними для споживання людиною. Крім допомоги вашому організму в поглинанні вітамінів знаходяться в молоці, жири, присутні в сирому молоці володіють протизапальними властивостями. Сире молоко також містить більше жиру, ніж більшість комерційних видів молочка: 4% жиру в порівнянні зі стандартними 3,5%. Це навіть не беручи до уваги іншу користь для здоров’я яку може принести сире молоко, як наявність дружніх мікроорганізмів, биодоступных вітамінів, а також захист від алергії.