Нове дослідження показує, що підлітки активні, як і пенсіонери

Нове дослідження повідомляє, що рівень фізичної активності підлітків знаходиться на дуже низькому рівні. За словами дослідників з школи громадської охорони здоров’я Блумберг, вони витрачають стільки ж енергії, скільки і літні люди.
На чолі з викладачем Вадимом Зипунниковым команда дослідників відібрала в цілому 12,529 учасників на основі даних, які вони зібрали з Національного огляду здоров’я і харчування. Учасники були поділені на п’ять вікових груп: діти (віком від 6 до 11 років), підлітки (віком від 12 до 19 років), молоді повнолітні (у віці 20 – 30 років), дорослі в середньому віці (у віці 31 – 59 років), і пенсіонери (у віці 60 – 84 роки). Крім того, 49 відсотків учасників були чоловічої статі, в той час як 51 відсоток були жіночої статі. Кожен з учасників протягом семи днів поспіль носив пристрій стеження і знімав його під час прийняття ванни і коли лягав спати.
По завершенню дослідження дослідники виявили, що підлітки були найменш фізично активною групою і за показниками були активні, як і пенсіонери. На відміну від цього, молоді повнолітні виявилися найбільш фізично активними, особливо рано вранці. Крім того, чоловіки були більш схильні бути більш фізично активними, ніж жінки, але це змінилося на стадії середнього віку.
«Рівень активності в підлітковому віці був тривожно низьким і у віці 19 років він був порівнянний з 60-річними людьми. Що стосується дітей шкільного віку, основне вікно їх діяльності було вдень між 14:00 і 18:00», сказав Зипунников, провідний автор дослідження і доцент відділу біостатистики школи Блумберга. «Таким чином, головне питання полягає в тому, як ми змінюємо щоденне розклад, наприклад у школах, щоб сприяти підвищенню фізичної активності?»
Зиппуников додав, що кампанії в області охорони здоров’я, націлені на заохочення більш активної діяльності, повинні враховувати час доби і необхідність урахування фізичної активності з низькою інтенсивністю.
Підліткам в день потрібно час для фізичних вправ
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує в день, принаймні 60 хвилин помірної фізичної активності для дітей у віці від 5 до 17 років при цьому велика частина фізичної активності повинна бути аеробної. Організація заявила, що виконання цього призведе до багаторазової користь для здоров’я, включаючи користь для скелетно-м’язових тканин, нейромускульной діяльності та більшої впевненості в собі. Люди, які не отримують необхідних їм фізичних вправ, більш схильні до розвитку серйозних захворювань, включаючи серцеві хвороби, діабет, депресію і навіть деякі форми раку.
Незважаючи на це понад 50 відсотків хлопців-підлітків і 75 відсотків дівчат-підлітків у дослідженні не прислухаються до рекомендацій ВООЗ. Це пояснюється багатьма можливими причинами. Першою з них є скорочення годин на фізичне виховання в школі; другий — нездатність отримати доступ до спортивного інвентарю або приміщень для виконання простих фізичних вправ. Відсутність мотивації — ще одна можлива причина, особливо якщо фізична підготовка не оцінюється самими підлітками та їх сім’ями. Широке поширення таких технологій, як комп’ютери та телебачення, також відіграє свою роль у сприянні сидячого способу життя.