Одне яйце в день може збільшити зростання у дітей молодшого віку

Дорослі не єдині, хто може отримати користь від яєць, це також стосується і дітей. Дослідники з університету Вашингтона в Сент-Луїсі виявили, що якщо дитині в день давати одне яйце, то це значно зменшить його шанси стати низькорослим або з недостатньою вагою. Крім того, діти у віці шести місяців можуть отримати велику користь від щоденного вживання яєць.
Для свого дослідження 2015 року, яке було опубліковано в журналі «Pediatrics», дослідники вирушили в провінцію Котопахі в Еквадорі і безкоштовно давали яйця сім’ям, в яких були 83 немовляти, всім з яких було від шести до дев’яти місяців. Контрольній групі складається з 80 немовлят яйця не давалися. Щотижня сім’ї опитували, що їли діти, також тестувався рівень поживних речовин. По завершенню дослідження дослідники помітили, що група немовлят, якій давали яйця, стала здоровіше, ніж раніше. Кількість дітей зі зниженим вагою в цій групі зменшилась на 74%, а випадки затримки в рості зменшилися на 47 відсотків. При тестуванні на поживні речовини, серед немовлят, які їли яйця спостерігався більш високий рівень поживних речовин у крові, включаючи вітамін В12, вітамін необхідний для підтримки кількох метаболічних функцій.
«Ми були дуже здивовані тим, наскільки ефективним виявилося це втручання», повідомив автор дослідження доктор Лара Ианотти. Крім зменшення випадків затримки в рості серед грудних дітей також спостерігалося, що ці діти рідше їли солодкі продукти.
На користь яєць, Ианотти сказала: «Яйця легкодоступні. Також вони є відмінним джерелом поживних речовин для розвитку і росту дітей молодшого віку. Як ми бачимо, яйця є стійким і рекомендованим джерелом їжі дітям у країнах, що розвиваються».
Чим корисні для здоров’я курячі яйця
Яйця насичені поживними речовинами, які необхідні для зростаючих дітей. Крім вітаміну B12, яйця містять вітаміни A, K, E і D. Вітамін D є одним з найважливіших вітамінів, який зазвичай не знайти в овочах і фруктах, тому додайте яйця в раціон дитини щоб переконатися, що вони отримують достатню кількість цього вітаміну. Селен є мінералом, який допомагає зміцнити імунну систему. Він також є одним з багатьох поживних речовин, присутніх в яйцях. Крім селену, у яйцях є ще один мінерал, цинк, який стимулює імунну систему.
Яйця також відомі тим, що в них велика кількість холестерину, речовини, що дорослим не варто вживати багато. Однак для дітей холестерин є абсолютно необхідним, оскільки він працює разом з холіном і жирами, як Омега-3 і стимулює розвиток мозку.
Простий спосіб приготування яєць для маленьких дітей це круто зварити їх. Круто яйця легко готувати і їх можна змішати з молоком або іншим продуктом, яким зазвичай годують дитину. Яйця можна смажити, а також для кращої користі для здоров’я їх можна додавати в пюре з фруктів або овочів.