Ось чому не потрібно повторно використовувати пластикові пляшки

Ви б полизали унітаз? Гей, не хвилюйся, замість цього ви можете просто випити води з вашої використаної пластикової пляшки. Дослідники висловили думку, що повторне використання пластикових пляшок для води приносить більше шкоди, ніж користі, оскільки цей товар по суті стає живильним середовищем для бактерій.
Дослідження проводилося на основі аналізу пляшок для води використовуються спортсменами. Вони виявили, що кількість бактерій в повторно використовуваної пляшці з водою в середньому досягала колонії 900000 одиниць на квадратний сантиметр. Це більше, ніж на звичайному унітазі. Автори дослідження прийшли до висновку, що 60% штамів бактерій знайдених на пляшках води можуть зробити людей хворими.
Доктор Мерилін Гленвилл написала в «Good Housekeeping», що «певні хімічні речовини, виявлені в пластикових пляшках, можуть впливати на кожну систему в наших організмах. Вони можуть впливати на овуляцію і підвищити ризик гормональних проблем як синдром полікістозу яєчників (англ. Polycystic ovary syndrome — PCOS), ендометріоз і рак грудей, серед іншого».
У вигляді окремої статті на TheSun.co.uk, було зазначено, що повторне використання пластикових пляшок і зберігання їх при кімнатній температурі може сприяти розмноженню бактерій, незважаючи на те, що ви належним чином вимили їх. Доктор Річард Уоллес з центру здоров’я Техаського університету попередив, «бактерій, які утворилися в повторно використовуваних пляшках, можуть зробити вас дуже хворим, до харчового отруєння… симптомами можуть бути: нудота, блювання, пронос. В основному це буде гірша блювання, яку ви коли-небудь відчували у вашому житті».
У цій статті робиться висновок, що миття не гарантує, що шкідливі бактерії будуть знищені. Крім того, автор статті заявив, що «часте використання та миття викличе руйнування пластику, особливо якщо мити при занадто високій температурі».
Ще одне «але», яке варто знати
Це нове дослідження додає ще одне «але» в наш список причин, чому ми не повинні повторно використовувати пластикові пляшки. В 2012 році Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) заборонив продаж дитячих пляшечок, що містять бісфенол А (BPA). Було встановлено, що це з’єднання, часто використовуване в пластмасах, імітує гормональний естроген і може порушити роботу мозку і репродуктивне розвиток у плода і дітей. Це призвело до того, що виробники зробили заміну BPA з’єднання під назвою бісфенол S (BPS). Однак кілька досліджень встановило, що він також може завдавати шкоди здоров’ю.
У предостерегающем доповіді, опублікованій на ScientificAmerican.com написано, що «дослідження 2013 року Шеріл Уотсон з Техаського університету в Галвестоне, виявило, що навіть піко-концентрація (менш ніж одна частина кожного трлн.) BPS може порушити нормальне функціонування клітин, що потенційно може призвести до метаболічних розладів, таких як діабет і ожиріння, астма, вроджені дефекти або навіть рак».
Ці заяви не йдуть у розріз ще одного попередження, опублікованому на NewScientist.com, в якому говориться, що інша альтернатива BPA, флуорен-9-бісфенол (BHPF) може блокувати нормальну гормональну діяльність, потенційно викликаючи проблеми з фертильністю і навіть викликати викидні у мишей.
Вчені заявили, що єдина превентивна міра полягає в покупці пластикових пляшок або не використання їх повторно. Замість цього вони рекомендують використовувати скляні ємності.
Як правильно утилізувати
Підраховано, що у всьому світі кожну хвилину купується близько мільйона пластикових пляшок, повідомляє TheGuardian.com. Очікується, що ця цифра зросте ще на 20 відсотків до 2021 року. Враховуючи, що близько 20000 пляшок купуються кожну секунду, вивчення способів їх утилізації має першорядне значення. На жаль, потенційний ризик для здоров’я від повторного використання пластикових пляшок для води заважає нам захистити навколишнє середовище подібним чином. Однак є інші способи переробки пластикових пляшок. Краще шукати місцевий завод з переробки або різні програми утилізації. Ці об’єкти добре оснащені для ефективного і дієвого використання пластикових пляшок.