Садівництво

Мати гарний сад — це мрія майже кожної людини, який має свою присадибну ділянку. Наявні різноманітні сорти плодових дерев дозволяють виростити фрукти на будь-який смак. Існує велика кількість сортів яблунь, як літніх, так осінніх і зимових, на ділянці можна вирощувати вишню, грушу і навіть аличу.

Дуже важливо правильно вибрати ділянку під свій сад. Вибираючи ділянку потрібно звертати увагу на його рельєф і властивості почвогрунтов. Грунт оцінюється за своїми основними властивостями. Враховується те, які плодові дерева будуть посаджені. Наприклад, груша любить пухкі, багаті гумусом грунту, а слива краще росте на багатих і вологих суглинистих грунтах.

Перед посадкою саду грунт необхідно правильно підготувати. Проводять оранку ґрунту для поліпшення водно-повітряного режиму, підвищують родючість ґрунту за рахунок внесення органічних і мінеральних добрив. Не варто закладати сад в рік розкорчування ділянки, хороша підготовка ділянки може зайняти 2 — 3 роки. Ще до посадки саду необхідно почати боротьбу з бур’янами. Підготовка ділянки включає в себе також розбивку саду та визначення місць посадки дерев. Необхідно пам’ятати, що від того, де будуть посаджені дерева, багато в чому залежить майбутній урожай. Деякі дерева не люблять сусідства один з одним, а наприклад, деякі сорти яблунь без можливості перехресного запилення дають дуже низький урожай.

Саджати плодові дерева можна восени і навесні. Перед посадкою дерев у них обрізають пошкоджені кінці коренів. Дерево з гарною густою кореневою системою швидше і краще приживається.

Для молодих дерев велику роль відіграє пристовбурних частина грунту. У перші кілька років її краще утримувати у чистому й розпушеному стані. Близько молодих дерев не рекомендується садити інші рослини із-за їх слабкої кореневої системи і вимогливості до воді, повітрю та харчування.

У садівництві використовується обрізка дерев для їх кращого формування і більш раннього плодоношення. Молодим деревам потрібно формуюча обрізка, яка стимулює ріст і більш швидку появу плодів.

Для того щоб зберегти свій сад необхідно якомога раніше починати боротьбу з шкідниками і хворобами дерев. Дерева можуть пошкоджувати різні комахи, кліщі, слимаки, черв’яки і гризуни. Плодові дерева можуть захворіти численними вірусами, грибами, бактеріями і мікоплазмами. Для боротьби з хворобами застосовують хімічні, біологічні та механічні методи. Для боротьби з багатьма паразитами дерева обробляють спеціально призначеними пестицидами.

В саду можна садити не тільки плодові дерева, але і ягідні культури. В саду можна виростити суницю, полуницю, малину, обліпиху, чорну смородину і т. д. Ягоди малини і ожини — це цінний продукт харчування як у свіжому, так і в переробленому вигляді. Ягоди смородини багаті вітаміном C, а аґрус володіє великою врожайністю.

Добре ставлення до свого саду, дозволить Вам зібрати великий урожай і забезпечить смачними заготовками на зиму. Ваш сад буде радувати Вас цілий рік!