Сонячний опік: лікування та профілактика

Опіки від сонця – досить часте явище влітку, особливо якщо ти забула або полінувалися нанести сонцезахисний крем.

Всупереч поширеній безтурботному ставленню, сонячний опік – це все-таки опік, і лікувати її треба обов’язково. Редакція tochka.net розповість про ефективне лікування сонячного опіку.

Лікування опіку від сонця в домашніх умовах: що робити

Для полегшення болю від сонячного опіку прийми препарат типу Ібупрофену або Аспірину. Він також допоможе зняти запалення.
Щоб лікувати опік шкіри сонцем, нанеси спеціальну протизапальну мазь або інше місцевий засіб (наприклад, Пантенол), найкраще – з алое віра. Якщо під рукою нічого немає, можна зробити пасту з Аспірину: розітри кілька таблеток в порошок, додай крапельку води до консистенції пасти і нанеси на пошкоджені ділянки.
Перш ніж мазати опіки від сонця, прийняти прохолодну ванну або душ. Але ні в якому разі не користуйся милом (або іншими миючими засобами) і мочалкою, інакше опіки після сонця принесуть сильний біль. Не вытирайся, просто промокни шкіру рушником. Після цього полеж хвилин 15-20. Процедуру можна повторювати.
Зроби холодний компрес. Шматочок бавовняної тканини (не синтетики!) змочи холодною водою і поклади на пошкоджену ділянку на хвилин 20-30, по мірі її нагрівання. Повтори стільки разів, скільки тобі буде потрібно.
Пий більше води. Причому, саме води, а не солодких напоїв. Опік може викликати зневоднення, тому потрібно випити до 2,5 л протягом дня.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Топ-7 продуктів для безпечної засмаги: захист від шкідливого випромінювання
Профілактика опіку від сонця на тілі

Пам’ятай, що краще запобігти опік від сонця на тілі, аніж лікувати його наслідки. А тому стався до літнього сонця з повагою, а до свого тіла з любов’ю і турботою!

Обов’язково наносити сонцезахисний крем, коли виходиш на вулицю, особливо під час сонячної активності (11:00 — 17:00).
Носи капелюх, захищай шкіру одягом (бажано з легких натуральних тканин).
Обов’язково носи в сумочці пляшку води, а в ідеалі – ще й балончик з рідким киснем, щоб час від часу освіжати обличчя і тіло.
НЕ ЗАГОРЯЙ під відкритим сонцем в період денної активності, ховайся в тінь!