Використовуємо мікрохвильову піч на повну: 11 цікавих лайфхаков

Ми відібрали для вас кілька геніальних кулінарних порад, які допоможуть витягти з вашої мікрохвильовки максимальну користь і розширити сферу її застосування.

1. Декристаллизация меду
Мед здається вам занадто густим? Якщо він кристалізувався, поставте банку без кришки в мікрохвильовку на 2 хвилини при низькій потужності. Мед знову стане текучим і повністю збереже свій чарівний смак.

2. Розмочуємо сочевицю і квасоля
Мікрохвильовка може допомогти прискорити розмочування сочевиці або квасолі, яке зазвичай займає цілу ніч. Помістіть продукти в спеціальну миску, залийте водою, додайте щіпку соди і нагрівайте протягом 10 хвилин. Потім залиште остигати на 30-40 хвилин, і ви отримаєте квасоля, готову до подальшої обробки.

3. Сушимо трави
Для правильного висушування трав скористайтеся наступним радою. Нагрійте їх у ємності протягом 2-4 хвилин на високій потужності, переклавши попередньо паперовими серветками. Потім слід злегка пом’яти серветки з травою, повторити операцію і отримати готові висушені рослини.

4. Розтоплюємо шоколад
Вам напевно стане в нагоді швидкий спосіб приготування гарячого шоколаду без грудок. Подрібніть плитку як можна ретельніше і помістіть шматочки шоколаду в спеціальній чаші в мікрохвильову піч на 15 секунд. Потім повторюйте цю операцію, в перервах злегка помішуючи продукт до досягнення бажаного результату.

5. Запікаємо рибне філе
Щоб приготувати рибне філе в мікрохвильовці, необхідно перш обов’язково обсушити його як слід. Розміщуючи філе на тарілці, простежте, щоб хвости перетнулися, утворивши таку ж загальну товщину, як на решті поверхні страви. Витягувати рибу необхідно, коли вона ще зберігає часткову прозорість. Це може здатися вам дивним, але справа в тому, що процес готування продовжується ще деякий час після вимкнення печі. А ось залишивши рибу готуватися ще на декілька секунд, ви можете легко її пересушити.

6. Печемо шоколадний кекс
Любителі шоколадного кексу можуть легко отримати його за одну хвилину і сорок секунд. Потрібно змішати цукор, какао, сіль, корицю і борошно в чаші. Після отримання однорідної суміші сухих інгредієнтів потрібно по черзі влити рідкі: воду, ванільне морозиво і рослинне масло. Ще раз змішуємо всі до повного зникнення грудок і нагріваємо в мікрохвильовці на високій потужності, передчуваючи швидке насолоду.

7. Збільшуємо об’єм соку лимонів та лаймів
Уявіть, можна зробити лимони або лайми більш соковитими і легко «выжимаемыми», помістивши їх у мікрохвильову піч на 10-20 секунд на високій потужності. Потім наріжте лимон, покладіть в соковижималку, і ви будете здивовані, наскільки більш соковитими, ніж зазвичай, вони виявляться.

8. Ідеальні яйця пашот
Ви можете приготувати чудові яйця-пашот в мікрохвильовці, розбивши яйця в спеціальну чашу з киплячою водою і крапелькою білого оцту. Необхідно вставити в жовток кілька зубочисток, накрити чашу харчовою плівкою і тільки після цього поставити все в мікрохвильовку. Страва готується на максимальній потужності протягом 30 секунд. Після цього яйце обережно повертають і повторюють операцію протягом 20 секунд, досягаючи повної готовності продукту.

9. Очищаємо часник
Очищення зубків часнику від шкірки може бути клопіткою процедурою, особливо якщо ви поспішаєте. Проблема має просте рішення – поставте головку часнику в мікрохвильовку і нагрівайте протягом 15 секунд на повній потужності. Лушпиння стане вологою і її можна буде легко видалити.

10. Збиваємо вершки
Потрібні збиті вершки для гарячих напоїв? Просто налийте вершки в контейнер вашого міксера наповнивши його до половини. Закрийте кришку і збийте їх до появи піни. Потім зніміть кришку і поставте контейнер у мікрохвильову піч на 30 секунд при високій потужності. Все готово – можна взяти піну ложечкою і помістити в чашки з гарячими напоями.

11. Видаляємо шкірку з фруктів і овочів
Нелегке завдання, чи не правда, очистити від шкірки помідори або, скажімо, персики? І тут знову мікрохвильовка може надати безцінну допомогу! Просто нагрійте фрукти протягом 30 секунд на високій потужності і залиште на пару хвилин охолонути. Ви станете свідком маленького дива: шкірка почне сама відставати прямо у вас на очах і ваша мета буде досягнута без зусиль.