Як поліпшити циркуляцію крові

«Мені сказали, що у мене поганий кровообіг, і що якщо я нічого не буду робити, не доживу до п’ятдесяти!»

Борис був хворобливо огрядним, від нього несло тютюном, у нього був жахливий характер» — достатньо було б і однієї з цих «особливостей», щоб мати підвищений тиск.
Якщо Ви підозрюєте, що у вас поганий кровообіг, якщо Ви відчуваєте біль у литкових м’язах при ходьбі – сходіть до лікаря і пройдіть повне медичне обстеження, тому що (як у Бориса) це може бути симптомом серйозних проблем із артеріями. Це може бути і симптомом спадкового аутоімунного захворювання, яке може проявитися в будь-якому віці і призвести до порушення току крові до пальців рук і ніг, а іноді навіть до носа і вух, роблячи кінцівки надзвичайно болісними. Всі можливі проблеми зі здоров’ям треба виключити.

Проблеми з кровообігом можуть бути дратівливим проявом поганої спадковості, але незалежно від причин, ось кілька порад (яким можна слідувати і при цілком нормальної циркуляції крові), які допоможуть поліпшити кровообіг і змусити вашу «крівцю» текти так, як потрібно:

1) Вигоніть назавжди цю бур’янисту траву

Всі ми знаємо, що у багатьох курців спостерігаються «оптимістичні спотворення». Тобто вони обманюють самі себе і стверджують, що їх кашель, свистяче дихання, швидко старіюча шкіра і погана циркуляція крові не мають ніякого відношення до сигарет. Як тільки вони перестають обманюватися і починають бачити в тютюні руйнівник життя, у них з’являється шанс на порятунок.

За кілька сесій я допоміг Борису забути його звичні сорок сигарет в день. Хоча куріння обмежує струм крові в кінцівках (одна з причин імпотенції), вплив припинення куріння на кровообіг проявляється досить швидко, і протягом тридцяти хвилин і тиск, і циркуляція вже насолоджуються поверненням до нормального рівня.

2) Тренуйте тіло і покращуйте кровообіг (і багато іншого, крім цього)

Стан здоров’я у Бориса було просто жахливим. Він страждав від гіпертонії, при якій зростання бляшок в артеріях звужує їх просвіт, тому всі плановані нами фізичні вправи повинні були бути дуже легкі та доступні.

До щастя, навіть щоденна ходьба швидким кроком дуже добре впливає на циркуляцію крові. Якщо куріння пошкодило ваші артерії, фізичні вправи сприяють зростанню нових, більш тонких кровоносних судин, які допомагають обійти закупорений ділянку. М’які аеробні вправи допоможуть поліпшити кровообіг, а також загальний стан і тонус і, нарешті, дозволять краще справлятися зі стресом – одним з головних «постачальників» проблем циркуляції.

3) Розслабляйтеся глибше і частіше

Тривалий та інтенсивний стрес небезпечний для вашого кровообігу. Протиотрута від стресу – частіше розслаблятися і відпочивати, справлятися з вимогами, що пред’являються вам життям. Потрібно жити так, щоб не відчувати себе пригніченим, і робити те, що подобається. М’яка фізичне навантаження, яку я згадував, — це засіб розслаблення; прогулянки на природі допомагають знизити тиск крові; повеселитися з друзями – теж прекрасний спосіб «послабити пружину».

Я вчив Бориса релаксації як частини стратегічного плану кинути палити. Він виявив, що після щоденних двадцятихвилинних прогулянок відчуває себе набагато спокійніше. Зміни, які ми внесли в його життя, сприяли також і втрати деякої частини зайвої ваги.

4) Спробуйте природні підсилювачі циркуляції

Дослідженнями встановлено, що деякі харчові продукти мають властивість підсилювати кровообіг. Часник століттями застосовувався для поліпшення циркуляції крові і стану серцево-судинної системи в цілому. А недавні дослідження показали, що прийом 1 грама сухого імбиру щодня покращує циркуляцію в руках і ногах за рахунок розширення мережі кровоносних судин.

Крім того, уникайте надмірного споживання оброблених вуглеводів і стежте за тим, щоб ваше харчування було добре збалансованим, з великою кількістю антиоксидантів, які містяться головним чином в овочах і фруктах.

5) Спробуйте самонавіювання

Я лікував десятки людей, таких як Борис. Ці люди хотіли отримати щось більше, ніж міг запропонувати їм звичайний лікар в поліклініці. Дійсно, поряд з фізичними вправами, відмовою від куріння і зниженням надмірної ваги, на циркуляцію крові можна впливати і прямим гіпнотичним навіюванням. Дослідження підтверджують це.

Представляючи в уяві, що ваші руки (або ноги) стають теплішими, Ви можете, можливо, навіть з першої спроби – посилити кровообіг у кінцівках, що поліпшить і загальний кровообіг, принаймні, на деякий час.

Ви можете домогтися цього, закривши очі і витративши декілька хвилин на релаксацію. Потім, уявіть собі, що греете руки біля відкритого вогню, багаття або каміна. Зауважте, що чим яскравіше Ви зможете уявити, тим швидше відчуєте тепло в руках або ногах, так як починається приплив крові до них.

6) Керуйте своїм гнівом

«Я так часто виходжу з себе!» — мені повідомив Борис з якимось навіть викликом. – «Я нічого не можу з цим вдіяти, та й не збираюся нічого міняти!»

Насправді, будь-яка людина може навчитися керувати своїми гнівними спалахами.

Борис не виглядав сильно стурбованим тим, як би пом’якшити свої часті гнівні тиради, поки я не представив йому кілька отрезвляющих статистичних даних, наприклад, той факт, що сильний і частий гнів часто є великим пророком ранньої смерті від хвороб серця, ніж куріння, неправильне харчування і брак фізичного навантаження разом узяті. Навіть згадувати про ті моменти, коли Ви сильно гнівалися, шкідливо для серця.

7) Зробіть своє здоров’я вашим пріоритетом

Стан системи кровообігу – це один з показників вашого здоров’я або нездоров’я). Перевіряйте частіше свій кров’яний тиск, робіть фізичні вправи, стежте за вагою і контролюйте стрес (включаючи і – ох! – такий руйнівний гнів), правильно харчуйтеся і займайтеся самонавіюванням. Тому що, як одного разу сказав Махатма Ганді: «Реальне багатство – це здоров’я, а не злитки золота і срібла».