Як позбутися від комарів народними засобами

Сучасні засоби проти комарів

Сучасні технології боротьби з непроханими комахами пропонують лише три надійних засоби:

Антимоскітні сітки на вікна. З настанням літнього тепла приходить час затягнути вікна і кватирки антимоскітними сітками. Вони найчастіше виготовляються і пропонуються виробниками вікон. Можна зробити самостійно з сітки або марлі.
Электрофумигаторы. Спеціальні кошти, які вставляються в розетку і ефективно знищують комарів. Пластини і флакони, вставлені в них, містять речовину, яка випаровується при нагріванні і знищує кровопивців. Флакон забезпечує захист від комарів до 45 ночей, пластинки ж потрібно міняти кожну ніч.
Репеленти. Більшість репелентів виробляються на основі ДЕТА (диэтилтолуамида). Вони продаються у флаконах-розпилювачах або у вигляді крему. Іноді викликають алергію. Народні засоби проти комарів

Якщо у вас є побоювання з приводу безпечності хімічних засобів проти комарів, а сітки встановити неможливо, то допоможуть рослини, які з давніх часів використовували в боротьбі з комахами. Їх можна запросто вирощувати на дачі, городі чи в горщику на підвіконні.

Ці трави використовувалися не одне століття, проте останнім часом їм на зміну прийшли різні хімічні препарати для відлякування комах. Спробуй наступного разу замінити черговий репелент запашним рослиною!

Меліса. У меліси білі квіти і ніжний лимонний аромат, а також вона володіє деякими цілющими властивостями. Особливо ця трава хороша для відлякування докучливих комах.
Котовник котячий. Це ароматне рослина містить речовину під назвою непеталактон, яке приваблює кішок, але при цьому відлякує комах.
Піретрум (інші назви: перська, далматская або кавказька ромашка). Старий народний засіб проти комарів. Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Досить розкласти по квартирі або будинку кілька букетиків ромашки, і будинок позбутися від комарів на тиждень. Можна ефірним маслом цієї рослини просочити смужки паперу і помістити їх у двері або відкритого вікна.
Базилік. Дослідження вчених показали, що базилік відлякує мух, комарів, тлю і павутинних кліщів. Якщо посадити базилік в горщик і поставити на підвіконня, то комахи не ризикнуть залетіти в будинок. Також багато городників садять базилік навколо ділянки землі, який потребує захисту. Ще один ефективний спосіб: змішати теплу воду з нарізаними листям базиліка, влити засіб в пляшку з розпилювачем і використовувати як спрей.
Лаванда. Запах лаванди відлякує міль і комарів. Її можна вирощувати в горщиках на балконі.
М’ята перцева. Запах м’яти не люблять мурахи, блохи, мухи та комарі, він також відлякує мишей. Її можна вирощувати в горщиках на підвіконнях (до речі, вона досить активно зростає в горщиках вже з середини травня), або ж розкладати свіжі листя в приміщенні.
Розмарин. Розмарин здатний відлякувати комарів, тому його посадка біля будинку дуже ефективна.
Пижмо. Вона відлякує не тільки комарів, але ще і мух, які в літню спеку стають справжнім лихом.
Календула. Календула лікарська або як кажуть в народі нігтики – улюблена рослина більшості дачників. Це рослина невибаглива, морозостійка, цвіте до заморозків, має жовті або жовтогарячі квіти. Календула дуже корисна рослина, оскільки воно відмінно відлякує комарів.
Бузина. Аромат її специфічний і не всім подобається. Але свіжозрізані гілки бузини, поставлені у вазу, добре відлякують комарів.
Крім того, ефірні олії гвоздики, базиліку, анісу, евкаліпта, чайного дерева в аромалампу або на будь нагрітої поверхні допоможуть позбутися від комах.