Як правильно заморозити вишню на зиму

Вишня містить багато вітамінів, вона хороша в пиріжках і компотах, послужить прикрасою десерту і додасть особливий смак домашнього лікеру. Зберегти всі її корисні властивості допоможе швидка заморозка, але важливо знати, як заморозити вишню правильно, щоб і в холодну пору року насолоджуватися смаком і ароматом цієї чудової ягоди.

Щоб зберегти всі корисні властивості вишні, є простий і доступний кожному спосіб — заморожування на зиму. А вишня заслужено тримає першість серед найбільш популярних для заморожування ягід, так як за смаком ні чим не поступається свіжою, і збережуть при цьому всі свої вітаміни. Заморожені ягоди зручно використовувати для приготування різних страв, робити компоти, начинку для пирогів і просто їсти без всяких добавок.

Як правильно заморозити вишню на зиму

Заморожувати ягоди можна з кісточками, а можна і без них, однак варто звернути увагу на те, що вишня з кісточкою зберігає більше соку. Для того, щоб заморозка пройшла вдало треба дотримуватися деякі прості, але важливі правила:

Як правильно заморозити вишню

Час між збиранням ягід і заморожуванням має бути мінімальним, у цьому випадку зберігаються всі вітаміни і корисні речовини.
Для заморозки брати стиглі ягоди, але не переспілі, без пошкоджень. Перед заморожуванням вишню вимити в прохолодній воді і обсушити.
Розкласти ягоди з невеликим пакетах і покласти пакети в морозильну камеру. Оптимальна температура для заморозки вишні, знаходиться в межах від мінус 18 до мінус 23 градусів. При такій температурі термін зберігання може бути від 8 до 12 місяців, практично до нового сезону.
Рекомендується заморожувати вишню не дуже великими порціями, приблизно за 500 грам. Зручно використовувати для заморожування пластикові контейнери з кришками.
Якщо ви використовуєте звичайні пакети, то краще спочатку заморозити ягоди на підносі, розклавши їх тонким шаром, а потім скласти по порціях, так кожна вишенька збереже свою форму.
Тару, в якій заморозити ягоди, треба добре упакувати, так як вишня може ввібрати сторонні запахи.
Як правильно заморозити вишню

Заморожені вишні можна використовувати для компотів, робити смачні десерти, начиняти вареники, пироги і торти. Загалом, готувати все те, що самі захочете на радість всій сім’ї.

Заморожена вишня в цукровому сиропі

Пропоную ще один хороший спосіб заморозки ягід з цукром. Для приготування цукрового сиропу треба взяти: півтора кілограма цукру на один літр води.

У каструлю налити воду і всипати цукор, підігріти на вогні, щоб цукор повністю розчинився, потім сироп треба остудити.
Вишню помити, видалити кісточки і покласти у контейнери, залити холодним цукровим сиропом і залишити на дві години. Ягоди за цей час добре просочаться цукром.
Раскложить вишню по невеликих контейнерах і залити сиропом до країв. Як варіант, можна заморожувати вишню гарненько обсипав її цукром.
Як правильно заморозити вишню

Зверніть увагу!

Якщо ви заморозили вишні з кісточками, то її потрібно використовувати в їжу протягом одного року. Справа в тому, що кісточки вишень містять амігдалин, ця речовина володіє властивістю, при тривалому зберіганні руйнується і виділяє дуже сильна отрута — синильну кислоту.

Розморожувати ягоди потрібно поступово, діставши контейнер з морозилки і помістивши його в холодильник.

Всі заморожені ягоди розраховані лише на одну разморозку, тому їх не можна повторно заморожувати. Саме тому, рекомендується робити заморожену вишню або будь-які інші ягоди, невеликими порціями, щоб використати за один раз.