ЯК УТРИМУВАТИ БУДИНОК В ЧИСТОТІ! КОРИСНІ ПОРАДИ!!!

Ще в дитинстві нас привчали до порядку. Не можна було розкидати свої іграшки, а якщо вже розкидали, то прибрати потрібно було швидко і не шумно, щоб мама не змогла дати по м’якому місцю. Не знаю, чи змогли привчити вас батьки до чистоти і порядку, але сьогоднішня тема присвячена саме йому, а точніше як порядок у вашому домі здатний вплинути на порядок у вашій голові.

Порядок в будинку – порядок в голові

Більшість вчених схильні вважати, що безлад у домі може призвести до погіршення самопочуття людини, знизити концентрацію уваги, а також продуктивності в цілому. Крім того, нещодавні дослідження безпосередньо пов’язують тягу до неправильної їжі з захламлением в кімнаті.

Порядок в будинку – порядок в голові

Якщо ваш робочий стіл заполонили купи непотрібних паперів, брудні чашки кави, а ваша кімната в принципі створює враження нори, хід в яку можна знайти тільки ви, то це безлад можна віднести як до фізичного, так і психічного. Він однозначно негативно позначається на вас, на ваше благополуччя і значною мірою погіршує показники здоров’я, а про те, що ваша увага буде расфокусировано навіть не варто говорити.

В цій статті я наведу перелік причин, чому потрібно полюбити прибирання і як це може в кращу сторону вплинути на вас в цілому.

1. Безлад у домі як показник зниженого суб’єктивного благополуччя
Багато вчених сходяться на думці, що людина, у якого в будинку панує хаос, може відчувати себе набагато гірше інших. Це твердження можна пояснити тим, що будинок, практично у кожної людини асоціюється з захистом, якоїсь фортецею в якій все тихо і спокійно. Будинок – це те місце, в якому добре, затишно і, звичайно ж, комфортно. «Творчий безлад», який багато хто вважає прийнятним, здатний навпаки викликати неприязнь до будинку.

Безсумнівно, кожен з нас хоче купувати нові речі і так сказати «обростати» новими майном. Це природно і цілком прийнятно. Але якщо речей стає все більше і більше, людина може відчувати щоденної стрес і негативне сприйняття свого власного будинку.

Порядок в будинку – порядок в голові

2. Безлад як причина переїдання
Дослідники цієї проблеми, безпосередньо пов’язують захаращеність в будинку з переїданням. Зрозуміли вони це завдяки експерименту, в якому певна кількість людей, розділивши на дві групи, відправили в чисте і брудне приміщення. У кожному з них було залишено вода і солодощі. Але ті, хто перебував у чистою і доглянутою кімнаті, з’їли і випили значно менше, ніж ті, хто знаходився в брудній і захаращеною.

Порядок в будинку – порядок в голові

3. Оцінка вашого робочого місця
Порядок в будинку – порядок в голові

Ваше робоче місце – це свого роду ваш трон, на якому ви сидить кожен день. Якщо ви влаштовуєте там «танці цвілі» брудних гуртках або ж збирати макулатуру, яка лише погіршить ваше здоров’я в кілька разів, то не дивуйтеся, що ви частенько можете відчувати себе в поганому настрої. Яка б робота не була, але ваш стіл повинен бути прибраним і чистим. Повірте, як тільки ви розберете багаторічні завали мотлоху, вам стане легше і з роботою, буде простіше. Піде апатія і роздратування. Ваша продуктивність не буде падати з кожним днем, а навпаки зросте. Тримайте ваш комп’ютер в чистоті, адже навіть забитий поштову скриньку усілякими розсилками здатний «зробити» вам настрій на весь день.

4. Концентрація уваги
Порядок в будинку – порядок в голові

Якщо ви оточили себе всім чим завгодно, не варто дивуватися тому, що ви зриваєте дедлайни. Вашу увагу расфокусировано. Ви відволікаєтеся на все, що під рукою, будь то стопка фотографій або ж листи, які раптом стали дуже цікавими.

5. Безлад психічний здатний заважати нормально, думати
Порядок в будинку – порядок в голові

Саме поняття психічного безладу можна трактувати як, неможливість людини придушити в голові масу непотрібної інформації. Простими словами можна сказати, що якщо ваша голова просто кишить непотрібними «повідомленнями» і «спам», то рівень продуктивності падає до нуля. Я думаю, що кожен стикався з такою ситуацією.

Як висновок, хочу сказати, що безлад, яким би він не був, все одно заважає жити людині. Тому не варто затягувати з прибиранням, тому що ви ризикуєте не просто впасти у зневіру, але і захворіти.