Здуття живота під час вагітності

Досить часто під час вагітності жінки стикаються з такою проблемою, як здуття живота, або, по-науковому, метеоризмом. Це неприємний стан може початися вже з другого місяця вагітності. Здається, що живіт розпирає, що в ньому бурчить, утворюється підвищене газовиділення. Як допомогти собі в таких випадках?

Чому виникає здуття живота під час вагітності
Якщо жінка до вагітності не мала захворювань шлунково-кишкового тракту і метеоризм почав турбувати її саме під час виношування дитини, то лікарі пояснюють це так.

По — перше, це наслідок гормональних змін в організмі матері.

В великих кількостях виробляється гормон прогестерон. Він необхідний для того, щоб розслабити гладку мускулатуру внутрішніх органів, зокрема матки. Це попереджає ймовірність викидня. Але ослаблення мускулатури кишечника під дією цього ж гормону, є причиною виникнення запорів і здуття живота.

По-друге, збільшуючись у розмірах, матка починає тиснути на кишечник.

Це також призводить до порушення його роботи, зокрема моторної функції.

По-третє, до цього може призвести неправильне харчування.

Надлишок у вживанні борошняних продуктів, кулінарних виробів, що містять дріжджі, бобових, квашених овочів, смажених і жирних страв, може стати причиною здуття живота під час вагітності. Також погано позначається на роботі органів травлення порушення режиму харчування.

По-четверте, стреси і нервове напруження.

Стреси негативно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, але і всього організму. Надлишок адреналіну негативно впливає на стан судин, сприяє спазмування внутрішніх органів.

По-п’яте, це може бути наслідком загострення хронічних захворювань органів травлення, прояв ферментативної недостатності.

Якщо не вистачає потрібних ферментів для розщеплення їжі, також виникає здуття живота, виділення великої кількості газів.

Як уникнути здуття живота під час вагітності
Найголовніша умова – скласти правильне меню для вагітних. Треба пам’ятати, що надмірне газоутворення здатне викликати вживання таких продуктів, як бобові, капуста, спаржа, чорний хліб, газовані напої, смажені та жирні страви. Їх кількість в раціоні слід обмежити. Не рекомендується смажити їжу, а варити або тушкувати. Жири тваринного походження слід замінити рослинними оліями – корисні оливкова, соняшникова, кукурудзяна, соєва олії.

Їсти краще невеликими порціями і частіше, ніж зазвичай. Вагітним жінкам рекомендується приймати їжу п’ять-шість разів на день. Є потрібно сидячи, добре пережовувати і не поспішати при цьому. Доведено, що краще засвоюється їжа, прийнята в гарному настрої. Після їжі не варто відразу лягати. Якщо є можливість, трошки прогуляйтеся.

У разі ферментативної недостатності, лікар може призначити прийом харчових ферментів, які допоможуть переварити їжу.

Сприяють кращій роботі кишечника кисломолочні продукти. Пийте кефір, ряжанку, йогурти, тільки краще не жирні.

Не забувайте протягом дня вживати достатню кількість води. З настанням вагітності, жінка повинна пити більше, ніж це було раніше. Пити воду краще між прийомами їжі. А ось запивати їжу не рекомендується. На останньому етапі вагітності, щоб уникнути утворення набряків, доктор може порекомендувати зменшити вживання рідини. Але все ж, води потрібно випивати не менше літри – півтори.

Не рекомендується пити через соломинку, оскільки в шлунок заковтується так надлишок повітря, а це провокує здуття живота.

Замість міцного чаю і кави під час вагітності краще пити компоти, соки, неміцний чай, морси. Також краще відмовитися від газованих напоїв, оскільки вони містять вуглекислий газ, який не тільки провокує виникнення здуття живота, але і негативно впливає на стан слизової всього травного тракту, дратуючи його і сприяючи виникненню запальних процесів.

Допомагають зменшити здуття живота під час вагітності мірювання фізичні навантаження: прогулянка на свіжому повітрі, гімнастика, плавання, заняття йогою. Це не тільки підвищить тонус травного тракту, але й підніме настрій, поліпшить загальний стан. Слідкуйте також, щоб одяг був зручним і не здавлювали животик.

Дев’ять місяців пролетять дуже швидко. Наберіться терпіння і нехай Вашу вагітність ніщо не затьмарює.